Uudis

Tallinn muutis perepileti tingimused selgemaks ja soodsamaks

Muu hulgas kehtib uus piletikord ka Tallinna loomaaias. Pildil jääkaru Rasputin.Foto: Shutterstock

Alates aprillist kehtib Tallinnale kuuluvates spordi-, vabaaja- ja kultuuriasutustes uus kord: perepilet annab neis asutuses tasulise teenuse kasutamise õiguse kuni kahele täiskasvanule ja nende kuni 19-aastastele lastele.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on linna asutustes võimalik kasutada perepileti soodustust ligi 40 erineva teenuse puhul, kuid asutused on pere mõistet ehk nii laste arvu kui ka nende vanust käsitlenud väga erinevalt, vahendab uudisteagentuur BNS.

„Linna eesmärk on, et perepileti tingimused oleks üle linna ühtsed ja see tingiski vajaduse kehtiva määruse muutmiseks,“ rääkis Beškina. „Võttes arvesse, et paljudes peredes on rohkem kui kaks last ning kultuuri- ja sporditeenused peaksid olema kättesaadavad võimalikult paljudele, siis ei ole põhjendatud lähtumine standardist, et pere on kaks lapsevanemat ja kaks last. Ühtlasi saame toetada seeläbi lasterikkaid peresid.“

Perepileti definitsioonis kasutatud sõna täiskasvanu hõlmab laste bioloogiliste vanemate kõrval ka kasuvanemaid, vanavanemaid, lapsele hooldajaks määratud isikuid, kärgpere täiskasvanud liikmeid ja nii edasi. Linna asutused sellist käsitlust juba praktikas ka järgivad.

2019. aastal moodustasid Eestis kolme lapsega pered kõigist lastega peredest kümme protsenti ning nelja ja enama lapsega pered 2,2 protsenti. Seega ei too laste arvu piiritlemata jätmine linna asutustele kaasa suurt lisakulu. Samuti on perepiletite osakaal kogu müüdud piletite arvus võrdlemisi väike.

Tallinna linn ja Eesti Lasterikaste Perede Liit sõlmisid 2019. aastal sügisel heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt saab Lasterikaste Perede Liidu väljastatava perekaardiga külastada soodustingimustel Tallinna linna spordi-, vabaaja- ja kultuuriasutusi, seal hulgas muuseumeid.

Perekaarti on võimalik taotleda kõikidel peredel, kus kasvab kolm või enam last või noort vanuses kuni 26 aastat. Noored vanuses 18–26 eluaastat peavad õppima gümnaasiumis, kutseõppeasutuses rakenduskõrgkoolis või ülikoolis täiskoormusel ning tal peab olema taotlejaga ühine eelarve- ja raharessurss.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.