Uudis

Tallinn paneb suures miinuses oleva linnapoe kinni ja annab ruumid Toidupangale

Linnapood Lipo 2015. aastal.Foto: tallinn.ee

Tallinn paneb kinni 2014. aastal toonase linnapea Edgar Savisaare avatud munitsipaalpoe LIPO, see annab linnale pea 90 000 eurot kokkuhoidu.

LIPO läks 2019. aastal Tallinnale maksma 120 000 eurot. LIPO keskmine ostusumma on viimastel kuudel olnud agaligikaudu 3 eurot ja päevane müügikäive keskmiselt 650 eurot.

See tähendab, et poe sulgemine annab säästab linnale ligi 90 000 eurot, teatas Tallinna linnavalitsus. LIPO kõik kuus töötajat koondatakse.

Varud ja ruumid lähevad Toidupangale

Kaupluse kasutuses olnud ruumid koos müümata jäänud toidutagavaraga lähevad Toidupangale. “Linnavalitsus esitas linnavolikogule eelnõu, mille kohaselt antakse täiendavad ruumid Toidupangale kuni aasta lõpuni tasuta üürile. Toidupanga kanda jäävad ainult kommunaalkulud,” rääkis abilinnapea Betina Beškina.

Toidupanga kasutusse lähevad LIPO ruumid aadressil Punane tänav 48a C hoones, müügisaali ja kõrvalruumide suurus on kokku 260 ruutmeetrit.

“LIPO tegevuse lõpetamine senisel kujul ning ruumide, toidutagavara ja muu kauba Toidupangale üleandmine täidab kõige paremini eesmärki raskustesse sattunud inimesi abistada,” ütles abilinnapea Aivar Riisalu, kelle kureeritavasse ettevõtlusvaldkonda LIPO seni kuulus.

LIPO algne idee oli tema sõmnul pakkuda puudust kannatavatele inimestele võimalust osta põhilisi toiduaineid odavaima hinnaga turul, kuid tegelikult oli sama hinnaga tooteid võimalik osta erinevate kauplusekettide sooduspakkumistelt.

“Juba ammu sai selgeks, et tegemist on kuluka ja võrdlemisi ebaefektiivse meetmega. Praegu on õige hetk teha otsuseid, mis aitavad meil valmistuda raskemateks aegadeks,” rääkis Riisalu.

LIPO töötab veel selle nädala lõpuni, kauplus on külastajatele avatud veel laupäeval, 18. aprillil. Toidupank alustab ruumide kasutamist esimesel võimalusel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.