Tallinn pikendab esimese haiguspäeva toetuse maksmist

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on mitme koroonast tingitud probleemi lahendamisel teist meelt kui valitsus.Foto: Madis Sinivee / Postimees / Scanpix

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule määruse eelnõu, millega pikendatakse esimese haiguspäeva toetuse maksmise perioodi mai lõpuni. 

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linlaste huvi hüvitise vastu olnud üsna suur ning paljud linlased on ka küsinud, kas meedet pikendatakse. 

„Toetuse maksmise pikendamisega soovime piirata koroonaviiruse levikut ning soodustada linlaste kojujäämist esimeste haigustunnuste ilmnemisel. Vaatamata praegusele nakatumiste arvu vähenemisele peame endiselt olema ettevaatlikud ja tegema kõik endast sõltuva, et viiruse levikut vähendada,“ nentis Kõlvart. 

Teatavasti ei soovi paljud inimesed haiguslehte võtta sissetuleku vähemise tõttu ning selle meetmega saame lisaks viiruse tõkestamisele tagada ka inimestele kindlustunde toimetulekuks ja hoida nende tervist, lisas meer.

Tallinn maksab tallinlastele esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot, toetust saab küsida tagasiulatuvalt alates 25. märtsist väljastatud haiguslehe alusel. 28. aprilliks on esitatud 1894 esimese haiguspäeva toetuse taotlust.

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist.Hüvitise taotlust saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda,kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teostanud väljamakse.Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul peale väljamakse jõudmist panka.

Arvestades kõrget nakatumisriski, palutakse kasutada e-teenindust, aga kui see ei ole võimalik, siis saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis. E-kirjaga esitatud taotlus peab olema allkirjastatud digitaalselt. E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga.

Haigekassa andmetel alustatakse Tallinnas keskmiselt ühes kuus 25 000 töövõimetuslehte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.