Uudis

Tallinn tõmbab asutusi veel kokku ja lubab maksumaksjale säästa mitu miljonit

Vaade Tallinnale.Foto: Shutterstock

Kui kuu alguses andis Tallinna linnavalitsus teada, et kaotab ära mitu ebavajalikku sihtasutust, säästes nii 700 000 eurot, siis nüüd on valminud plaani järgmine samm – liidetakse mitu asutust, kokku peaks säästu tulema 2,5 miljoni jagu.

Nimelt on linna reformiplaan jõudnud innakantselei ümberkorraldamise ning asutuste ühendamise etappi. Ümberkorraldusi puudutava juhtimisplaani võttis linnavalitsus vastu täna.

“Tuleb tunnistada, et mõningaid avalikke ülesandeid täidame täna ilma suurema visioonita ja on mitmeid ülesandeid, mida saaksime täita paremini,” rääkis linnapea Mihhail Kõlvart.

Mis muutub?

Linnavalitsus ise kinnitab, et kõik linna pakutavad teenused säilivad ka pärast muudatusi. Asja mõte on struktuur tõhusamalt toimima panna ning pakkuda maksumaksja raha eest paremaid tulemusi.

Näiteks luuakse linnapea otsealluvusse linna strateegiakeskus, kuhu liiguvad mitmed praegu eri struktuuriüksustes paiknevad strateegilise arenguga tegelevad üksused. Strateegiakeskusega liidetakse ka osa tugiteenuseid, linnakantselei jätkab vähendatud funktsioonidega.

Keskus saab ülesandeks suurendada Tallinna konkurentsivõimet, et meelitada pealinna muuhulgas rohkem investeeringuid, ettevõtlust ja külastajaid, Selle juurde tuleb ka urbanistika kompetentsikeskus, mis tegeleb linnaruumi arendamisega.

Spordi- ja noorsooameti, kultuuriameti ja haridusameti ülesandeid analüüsitakse ja nende valdkondade suuremaks sidustamiseks töötatakse välja konkreetne kava.

Linnaarhiiv ametina ei jätka, ülesanded viiakse üle linnakantseleisse. Seevastu seni linnakantseleis olnud haldusteenistuse funktsioonid viiakse üle linnavaraametisse. Tallinna Energiaagentuuri kui iseseisva asutuse tegevus lõpetatakse ja selle funktsioonid viiakse üle strateegiakeskusesse.

Kokkuhoid tuleb muuhulgas juhtimiskuludest

Struktuurimuudatuste peamine eesmärk ei ole Kõlvarti sõnul personali vähendamine, kuid muutuste elluviimisel on võimalik kindlasti toimida efektiivsemalt, vähendades tegevus- ja personalikulusid.

Esialgsel hinnangul annab annavad ümberkorraldused linnavalitsuse teatel kokkuhoidu ligikaudu 2,5 miljonit eurot aastas. “Siinkohal räägime vaid juhtimiskuludest, mitte tegevuskuludest,” rõhutas Kõlvart.

Linnaasutuste reformi ettevalmistused algavad pärast suvepuhkuste aega augustis. Septembri alguseks on kavas valmis jõuda vajaliku eelnõuga. Tallinna linnaasutuste uus struktuur hakkab kehtima hiljemalt aasta lõpust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.