Uudis

Tallinna börs kukub kivina. Osa aktsiaid on üle 10 protsendi miinuses

Börsikell Varssavis. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tallinna börs on täna hommikul kukkunud juba 6 protsendi jagu, tugevas languses on ka ülejäänud Euroopa – ning ka USA, hoolimata sellest, et sealne keskpank otsustas intressimäärasid langetada.

Indeks OMXT oli hommikul ligikaudu kella 11 seisuga kukkunud 6,01 protsenti. Tõusjaid turult ei leia, mõned aktsiad on aga langenud eriti märgatavalt.

Näiteks Tallink Grupp – mis sulges nädalavahetusel koroonaviiruse tõkestamiseks Rootsi reisijaliikluse – on kukkunud 11,44 protsenti, 0,65 euro peale. Kalatööstus PRFoods on aga kukkunud 10,47 protsenti.

Suurim langeja on tegelikult kinnisvarafirma, muuhulgas T1 keskust arendav Pro Kapital, mis on kukkunud üle 20 protsendi, ent selle saab panna Tallinna börsi väiksuse ja kõrge kõikumise tõttu – Pro Kapitaliga on käivet tehtud ainult veidi rohkem kui tuhande euro eest.

Pilt Tallinna börsi põhinimekirjas nägi hommikul välja selline:

Langeb kogu Euroopa

Täna on langenud ka aktsiad mujal Euroopas. Suurfirmasid koondav Euro Stoxx 50 on langenud 7,63 protsenti, Briti indeks FTSE 100 on all 6,7 protsenti, Prantsuse CAC 40 isegi 8,6 protsenti ning Saksamaa DAX pea 7,6 protsenti.

USA aktsiaturg avaneb alles Eesti aja järgi pärastlõunal, ent praegu näib, et turg avaneb tugeva langusega – seda hoolimata asjaolust, et USA Föderaalreserv teatas omapoolsest majanduse turgutamise paketist – intressimäärad langetasti pea nulli, ühtlasi ostetakse kokku 700 miljardi jagu võlakirju.

Investorite rahustamise asemel on see neid hoopis ärevaks ajanud. “Föderaalreserv on selle käigu taha pannud enamiku oma võimekusest ning pakub pea kõike, mida pakkuda on, mis toob kaasa paratamatu küsimuse – kui see ei toimi, siis mis toimib?” ütles MarketWatchile Principal Global Investorsi nimelise fondi strateeg Seema Shah.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.