Uudis

Tallinna börs langeb jälle korralikult, kaubeldud on juba enam kui kahe miljoni eest

Tallinna Sadama börsikell 2018. aasta juunis.Foto: Scanpix

Eile langes Tallinna börs enam kui 9 protsenti. Korralik langus jätkub Eesti turul ka täna, ehkki mujal Euroopas on päev alanud tõusuga.

Ligikaudu kella 11 seisuga oli Tallinna börsiindeks OMXT langenud 4,26 protsenti. Kauplemine on olnud üliaktiivne: tehtud on juba pea 2000 tehingut, käive on üle 2,2 miljoni euro.

Pole põhjust kahelda, et languse taga on valitsuse kehtestatud eriolukord koroonaviiruse tõkestamiseks ning selle mõju majandusele.

Peaminister Jüri Ratas viitas küll, et majandus saab ilmselt abipaketi, aga millise, pole praegu veel selge. Valitsusel on kavas majanduslangust pehmendatud teatud tagatiste ja garantiide kaudu, kuid konkreetseid otsuseid pole veel tehtud. On kaalutud, et riik hakkab suurenda,a avalikke tellimusi, et inimestel säiliks leib laual.

Muuhulgas teatas valitsus, et lõpeb Rootsi kruiiside müüm ning piiridel kehtestatakse kontroll, kus kontrollitakse inimeste tervist ning tuleb täita ankeet päritolu kohta.

Nii ongi kõige enim kukkunud aktsia Tallinna Sadam – pea 6,5 protsenti. TIhedalt järgneb laevafirma Tallink, mille aktsia on 5,5 protsenti all.

Samas on miinuses ka enamik teisi aktsiaid. Ainus tõusja on Arco Vara, ent selle saab kirjutada Eesti väikese ja ebalikviidse turu arvele – kinnisvarafirmaga on kaubeldud vaid 4000 euro eest, tõusust midagi suuremat järeldada ei saa.

USA tähtsamad aktsiaturud sööstsid neljapäeval taas suurelt miinusesse, kui veelgi süvenes hirm uue kooroonaviiruse haiguspuhanguga seoses. Tööstusindeks Dow Jones kukkus 10 protsenti, S&P 500 langes 9,5 protsenti, tehnoloogiaindeks Nasdaq aga 9,4 protsenti.

Tokyo Nikkei 225 indeks avanes reedel küll enam kui 10-protsendise langusega, ent taastus päeva peale mõnevõrra, lõpetades kauplemispäeva 6,08-protsendise langusega.

Austraalias kerkis S&P/ASX 200 indeks reedel aga 4,4 protsenti. Samuti olid reede pärastlõunaks ligi 4-protsendise tõusu teinud Aasia turgude naftahinnad.

Ka Euroopa suuremad turud avanesid reedel positiivselt. Londoni FTSE 100 indeks kerkis 2,04 protsenti, Frankfurdi DAX 30 tõusis 1,22 protsenti, Pariisi CAC 40 aga 1,68 protsenti.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.