Uudis

Tallinna jäätmekeskus kolis uude kohta: kuhu peab nüüd ülearuse kola viima?

Tallinna jäätmekeskus kolis Paljassaarde.Foto: Scanpix

Juuli alguses kolis Tallinna Jäätmekeskus, mille uus aadress on Paljassaare põik 5.

Varem oli Tallinna Jäätmekeskus Keskkonnaameti haldusalas ning asus aadressil Sadama tänav 17. Nüüd kuulub jäätmeveoteenuse pakkuja aga hoopis Ettevõtlusameti haldusalasse.

Tallinna Jäätmekeskusega samal aadressil Paljassaare põik 5 asub ka Paljassare jäätmejaam, mis taasavati mai alguses. Jäätmejaama opereerib MTÜ Keskkonnateenused ning seal võetakse linnaelanikelt piiramatus koguses tasuta vastu vanapaberit ja kartongi, pakendeid, vanametalli, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid, kasutuskõlblikku mööblit.

Vastu ei võeta segaolemjäätmed ja ohtlikke jäätmeid. Meenutuseks nõnda palju, et kuni 2016. aasta lõpuni toimus Paljassare põik 5 kinnistul ohtlike jäätmete käitlemine.

Tol ajal haldas jäätmejaama Epler&Lorenz AS. Jaam suleti 2017. aasta alguses, territoorium puhastati jääkreostusest ning jäätmejaam renoveeriti. Tallinna Jäätmekeskus tegutseb Epler&Lorenz AS renoveeritud kontorihoones.

Samas hoones saab sõlmida kohapeal jäätmeveo lepinguid ja antakse jäätmealast konsultatsiooni. Tallinna Jäätmekeskuse kontorihoone ja jäätmejaama renoveerimistööd koos projekteerimisega läksid maksma ca 540 000 eurot.

Piiratud koguses saab jäätmejaamas tasuta üle anda kodumajapidamises tekkinud aia- ja haljastusjäätmeid, kasutuskõlblikke riideid, töötlemata puitu, markeeritud plastijäätmeid, rehve, betooni, eelsorteeritud telliseid, plaate ja keraamikatooteid ja lehtklaasi.

Muid jäätmeid ja piirkoguseid ületavaid jäätmekoguseid saab üle anda jäätmejaama hinnakirja alusel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.