Tallinna lennujaam tahab kahekordistada väravate arvu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Uuenenud lennujaama 150 000 ruutmeetrise ärilinnaku visioonAutor Meelis Press

Tallinna lennujaam soovib valmistuda aastas 6 miljoni reisija teenindamiseks, teatas ettevõte.

Viimase viie aastaga on lennureisijate arv kasvanud 50% ehk miljoni inimese võrra, ületades eelmisel aastal 3 miljoni piiri.

2035. aastal võimaldab laiendatud Tallinna Lennujaama reisiterminal teenindada kuni 6-8 miljonit reisijat aastas. Terminali pindala on pea kolm korda suurem, ulatudes 85 000 ruutmeetrini praeguse 34 000 ruutmeetri asemel. Reisijate väravate arv kasvab poole võrra – kolmeteistkümnelt kahekümne kuueni.

“Juba sel aastal alustame kõige kriitilisemate sõlmpunktide projekteerimist ja laiendamist – nende hulgas näiteks piirikontrolli, pagasi käitlemise ja täiendavate eelo

Visiooni kohaselt kujuneb linnakust lennujaamale aga ka Tallinnale ja tervele Eestile oluline lisaväärtus, mis soodustab äri- ja konverentsiturismi ning võimaldab teenida lisatulu.Autor Meelis Press

ote alade laiendamine. Samuti lennueelse julgestuse ala laiendamine ning koostöös PPA-ga piiri automaatkontrolli käivitamine,” ütles lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.

Aastaks 2035 planeeritakse lennujaama linnakusse ehitada kuni 150 000 ruutmeetri peamiselt lennureisijate teenindamiseks vajalikke äri-, teenindus- ja majutuspindasid. Tervest linnakust kujuneb lennujaamale aga ka Tallinnale ja tervele Eestile oluline lisaväärtus, mis soodustab äri- ja konverentsiturismi ning võimaldab teenida lisatulu.

Ehitustööd on planeeritud etapiviisiliselt vastavalt ärikeskkonna võimalustele ja reisijate arvu prognoosile. Tallinna Lennujaam esitab lähikuudel Tallinna linnale taotluse detailplaneeringu algatamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.