Uudis

Tallinna vähekindlustatud perede lapsed saavad septembrist tasuta lasteaiakoha, soodustusi on veelgi

Töö algkoolis. Pilt on illustratiivne.Foto: Pärnu Postimees /Scanpix

Tallinna linnavalitsus esitas täna linnavolikogule eelnõu, mis vabastaks vabastatakse 1. septembrist lasteaia kohatasust täies ulatuses vähekindlustatud pered ning haridusliku erivajadusega lasteaialaste vanemad.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul soovib linn täiendavate kohatasu soodustustega toetada eeskätt abi ja tuge vajavaid lapsevanemaid.

“Eelnõu kohaselt saavad munitsipaallasteaia kohatasu täieliku vabastuse pered, kelle sissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast palga alammäärast ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80 protsenti palga alammäärast,” selgitas Belobrovtsev.

Kehtiv palga alammäär on praegu 584 eurot kuus või 3,48 eurot tunnis. Nii saab lasteaia kohatasu vabastust taotleda näiteks ka vähem kui 1500 eurot teeniv kahe lapsega üksikvanem.

Belobrovtsev lisas, et praeguseni on lastevanematel olnud võimalus saada soodustust maksimaalselt 80 protsenti.

Täies ulatuses vabastatakse kohatasust ka Tallinna munitsipaallasteaedade erirühmades käivate haridusliku erivajadusega laste vanemad.

Mõlemal juhul tuleb vanemal kohatasu vabastuse saamiseks esitada vastav avaldus veebikeskkonnas, seda saab teha ka lasteaias kohapeal.

Toetus on tulemas ka eralasteaedadele

Belobrovtsev lubas veel, et ehkki septembrist plaanitakse rakendada kohatasuvabastust üksnes munitsipaallasteaedades, soovib linn rohkem toetada ka eralasteaedades käivaid lapsi.

“Loodame juba septembriks esitada linnavolikogule eelnõu, millega saaksid õppemaksu toetust eralasteaedades käivate haridusliku erivajadusega laste vanemad. Samuti soovime katta eralasteaias käivate Tallinna laste toidukulu,” ütles ta. Toetuste summa oleks samaväärne munitsipaallasteaedadega.

Tallinna lasteaedades kehtis mitmed soodustusi juba varem. Muuhulgas on jätkuvalt kohatasust vabastatud suured pered, kui kolm või enam last käivad Tallinna munitsipaallasteaias. Kõigile munitsipaallasteaias käivatele lastele pakub linn piirmäära ulatuses ka tasuta toitlustamist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.