Tallinna volikogu pikendas esimese haiguspäeva hüvitamist mai lõpuni

Esimese haiguspäeva eest makstava toetusega loodab linn ära hoida võimaluse, et inimesed haigena tööle lähevad ja viirust levitavad.Foto: Shutterstock

Tallinna linnavolikogu pikendas esimese haiguspäeva toetuse maksmist kuu aja võrra ehk mai lõpuni. Tallinna linn maksab tallinlastele esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot, toetust saab küsida tagasiulatuvalt alates 25. märtsist väljastatud haiguslehe alusel.

Linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on riigis küll hakatud järk-järgult piiranguid leevendama, kuid olukorra stabiliseerumiseni läheb kindlasti veel aega. „Viiruse levik on vaja kontrolli alla saada ja esimese haiguspäeva hüvitamine aitab sellele kaasa,“ ütles Terik. „Selle tõttu pidas volikogu vajalikuks meedet pikendada. Eesmärk on julgustada inimesi haiguslehte võtma kohe, kui ilmnevad esimesed haigustunnused.“

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse pärast haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. Hüvitise taotlust saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda, kui haigekassa on haiguslehe lõpetanud ja teinud väljamakse. Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul pärast väljamakse jõudmist panka.

Arvestades kõrget nakatumisriski, palutakse kasutada e-teenindust, aga kui see ei ole võimalik, saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis. E-kirjaga esitatud taotlus peab olema allkirjastatud digitaalselt. E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.