Uudis

Täna saad viimast päeva osta Eesti kinnisvarafondi uusi osakuid. Fond lubab dividendi

Baltic Horizonile kuulub näiteks Postimaja Tallinnas.Foto:Scanpix/SANDER ILVEST/POSTIMEES

Täna saab viimast päeva märkida muuhulgas Postimaja ning Coca Cola Plaza hooneid omava ärikinnisvara fondi Baltic Horizoni uusi osakuid.

Kauplemine uute osakutega algab Nasdaq Tallinna ning Stockholmi börsil oktoobri lõpus.

Uusi osakuid saab täna veel viimast päevaosta igaüks, minimaalselt umbes 1200 euro eest. Firmal on rahaga suured plaanid ning siht korralikult kasvada.

“Kaasame kapitali nii olemasolevate projektide arendamiseks, kinnisvara ostmiseks kui laienemiseks uutesse valdkondadesse. Meie pikem eesmärk on kasvada suurimaks kinnisvarafondiks Balti piirkonnas ja jõuda varade mahult miljardi euroni,” märkis Baltic Horizon Fund fondijuht Tarmo Karotam.

Investorile aga võib meeldida uudis, et eile teatas Baltic Horizon Fund otsusest taastada dividendi suurus. Igale osakuomanikule makstakse tänavu kvartaalselt 2,6 senti ühe osaku kohta. Sellest saavad osa ka märkimises osalenud osakuomanikud.

„Aasta alguses kinnitatud finantskalender näeb ette kvartaalsed maksed investoritele ning kuna ärikinnisvaras on rahavood taastumas ning turg stabiliseerumas, siis oleme tagasi jõudmas varasemate dividendimaksete mahtudeni ja määradeni,“ sõnas Karotam.

Kokku laseb Baltic Horizon välja 17,3 miljonit uut osakut — ent suurema huvi korral võib fond seda kahekordistada. Ühe osaku hind on ümardatult 1,16 eurot ehk kokku tahab firma saada 20 kuni 40 miljonit eurot.

Esmapilgul kohmakana mõjuv hind on välja arvutatud Baltic Horizon Fondi osaku kaalutud keskmise hinna järgi Tallinna börsil selle aasta algusest.

Mida rahaga peale hakatakse?

Raha plaanib Baltic Horizon kasutada Coca-Cola Plaza kino ümberehituseks, Vilniuse büroohoone ehituseks ning Pirita keskuses tööde tegemiseks. Võimalik, et tehakse ka mõni uus projekt.

“Pakkumisest saadavat tulu plaanitakse kasutada olemasolevate kinnisvarainvesteeringute arendamiseks ja samuti uue kinnisvara omandamiseks ning seeläbi fondi portfelli suuremaks hajutamiseks,” seisab ka Baltic Horizoni ametlikus teates.

Fond on varemgi välja hõiganud, et nende ambitsioon on väga suur — firma unistab, et kord on nende hallata miljardi euro suurune portfell.

Selle eesmärgini on fondil veel pikk tee minna — juuni lõpu seisuga oli firmale kuuluva 15 kommertskinnisvaraobjekti väärtus umbes 345 miljonit eurot.

Baltic Horizonil on kinnisvara kõigis kolmes Balti riigis. Tallinnas kuulub firmale juba mainitud Coca-Cola Plaza ja Pirita keskus, G4Si hoone Paldiski maanteel, Lincona maja Pärnu maanteel ning Postimaja.

Firma on muuhulgas rääkinud, et Postimaja ja kobarkino hooned võiks ühendada ning ehk kunagi ka mõlemale majale üks-kaks korrust peale ehitada. Omakeskis nimetatakse seda projekti väravaks Rotermanni kvartalisse.

Vilniuses on fondil viis ärihoonet, sealhulgas majaduett Spaudose tänaval ning ostukeskus Europa. Lätis on firmal samuti neli hoonet, sealhulgas näiteks Mukusalase tänaval asuv ärikeskus Upmalas Biroji ja Sky supermarket Hipokrata tänaval.

Kuidas investeerida saab?

Iga huviline saab märkida täisarvu osakuid, iga ostukorralduse miinimumarv on 1000 osakut ehk minimaalselt saab fondi panna 1157 eurot.

Pakkumisperiood, mille jooksul on võimalik osakuid märkida, algas 8. oktoobri ehk neljapäeva hommikul kell 10 ning lõpeb 22. oktoobril kell 16. Kui vaja, võib firma pakkumisperioodi pikendada kuni kaks nädalat.

Jaeinvestor, kes soovib esitada ostukorralduse Eestis, peaks selleks ühendust võtma oma väärtpaberikonto halduriga. Ilmselt saab seda teha internetipanga kaudu.

Kõik osakud peaksid investorite kontodele jõudma oktoobri lõpus ning siis peaks nendega kohe saama ka börsil kaubelda.

Enne kui investeerida otsustad, tasub kindlasti läbi lugeda Baltic Horizoni pakkumise prospekt, mis firma äri lähemalt selgitab ning tutvustab ka riske.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.