Uudis

Täna selgub, kui palju on Ratase valitsusel mänguruumi

Täna avaldatakse värske majandusprognoos, mille järel saab valitsus hakata pidama eelarvekõnelusi. Nendega on vaja mäele saada juba septembri jooksul.Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA / Scanpix

Rahandusministeerium avaldab täna oma uue majandusprognoosi, mis on valitsusele aluseks järgmise aasta riigieelarve koostamisele.

Prognoosis hindab ministeerium näiteks, missuguseks kujuneb majanduskasv ning kui suurde plussi või miinusesse jääb riigieelarve. Need andmed võetaksegi omakorda kasutusse eelarve koostamisel.

Kohe pärast majandusprognoosi avaldamist algavadki ka eelarvearutelud – need on juba planeeritud teisipäevale ning neljapäevale. Valitsus peaks eelarve eelnõu esitama riigikogule juba septembri jooksul, nii et aega pole enam palju.

Üks olulisemaid küsimusi, millele prognoos vastuse annab, on see, kui palju on Keskerakonnal ruumi erakorraliseks pensionitõusuks, mis oli Keskerakonna üks olulisi valimislubadusi.

Postimehe andmetel näitab prognoos, et eelarve puudujääk tuleb oodatust väiksem, nii et valitsus saaks soovi korral tõsta pensione erakorraliselt 50 euro võrra.

Mõistagi võib valitsus põhimõtteliselt otsustada pensionireformi asemel ka mõne muu valdkonna toetamise kasuks, teha väiksemaid kärpeid või koguda ülejääki.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses