Uudis

Tänasest on kaubanduskeskused jälle lahti. Mis piirangud kehtivad?

Kristiine keskus enne koroonapuhangut.Foto: Shutterstock

Sellest nädalast on taas avatud kaubanduskeskused, aga järgida tuleb hügieenireegleid. Kõik kauplused ei pruugi siiski lahti olla, kuna majanduskriisi hoop võib olla raske.

Peaministri korralduse järgi võib kaubanduskeskustes alates 11. maist avada müügi- ja teenindussaalid ning toitlustusasutused juhul, kui seal tagatakse desinfitseerimisvahendite olemasolu ning peetakse kinni 2+2 reeglist.

See tähendab, et üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ja teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Reeglid kehtivad ka kaubanduskeskuste üldruumidele ning kõigile teistele teenindussaalidele ja toitlustusasutustele väljaspool kaubanduskeskusi.

Seni võisid kaubanduskeskustes lahti olla vaid teatud kaupu ja teenuseid pakkuvad ettevõtted, näiteks toidupoed ja apteegid. Nüüd võivad aga uksed avada ka teised kauplused ja teenindusasutused, näiteks lemmikloomapoed, jalatsi- ja kellaparandused ning juuksuri- ja ilusalongid.

Kaubanduskeskustes asuvates toitlustusasutustes, kus seni toimus üksnes toidu kaasamüük, võib alates 11. maist toitu pakkuda ka kohapeal tarbimiseks. Reegleid tuleb siiski ka seal jälgida ning lauad peavad olema paigutatud nii, et kahekmeetrine vahemaa oleks tagatud.

Kehtima jääb piirang, mille järgi peab toidu kohapeal tarbimine lõppema hiljemalt kell 22, et vältida restoranides, kohvikutes ja baarides inimeste õhtust kogunemist.

Niisama hängima minna ei tasu

Kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil rääkis tänasel pressikonverentsil, et keskustest on ära korjatud ajaveetmisalad, niisama hängida ei saa – peab minema kas sööma või ostlema.

“Lisaks on kaupmeestel palju kaupa käes, aga agressiivseid kampaaniaid ei tule. Massidena inimesi me poodidesse ei tahaks tuua,” rääkis Peil.

Ta nentis ka, et kaupmeeste normaalse käibe taastumine võtab aega, esialgu võib taastuda vaid kuni pool – ilmselt ei tule inimesed väga palju ja kiiresti tagasi ostlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.