Uudis

Tänasest saad Swedbanki netipangas välkmakseid teha

Välkmaksed vallutavad Eesti turgu.Foto: Pixabay

Kui siiani said Swedbanki kliendid teha välkmakseid mobiiliäpis, siis alates esmaspäevast saab välkmakseid algatada ka Swedbanki internetipangas.

Välkmaksete võimalus tekkis Swedbanki klientidel uue mobiiliäpi esmaversiooni turule toomisega 2018. aasta septembris. “Kuigi mobiilipanga kasutajate arv järjest kasvab, soovime kindlasti pakkuda välkmaksete võimalust ka oma internetipanga kasutajatele,” ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla pressiteates.

Välkmakse algatamiseks tuleb valida Swedbanki internetipanga igapäevapanganduse menüüst “Uus makse”. Kui saaja konto asub pangas, mis võtab vastu välkmakseid, teostatakse uuelt maksevormilt algatatud makse automaatselt välkmaksena ja raha jõuab kohale loetud sekunditega. “Uus nutikas maksevorm kontrollib sisestatud teavet ja annab kohe teada, kui andmetes on viga,” lisas Ulla.

Esimeses etapis saab uue maksevormi abil teha pangasiseseid ja siseriiklikke makseid. “Järgmise sammuna lisame võimaluse teha ka rahvusvahelisi makseid. Siseriikliku makse vormilt, konto väljavõttelt, maksete ajaloost või määratud maksete lehelt algatatud makseid hetkel veel välkmaksena ei teostata, kuid järk-järgult viime kõik maksevormid üle uuele lahendusele, mis võimaldab algatada välkmakseid,” märkis Ulla.

Välkmaksed on euromaksed, mis liiguvad pankade vahel ööpäevaringselt paari sekundiga. Välkmakset saab teha summas kuni 15 000 eurot teise panka, mis on välkmaksete süsteemiga liitunud. Välkmakseid võtavad Eestis praegu vastu Swedbank, SEB, LHV ja Coop. Välkmaksete hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Välkmakseid saab vastu võtta nendest Euroopa pankadest, mis on liitunud üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga. Välkmaksete võimaluse olemasolu saab kontrollida EBA Clearing kodulehelt. Nii nagu muude SEPA euromaksetegi puhul, on sissetulevad välkmaksed tasuta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.