Tarbijahinnad tõusid juulis 23,2 protsenti

Raha.Foto: Shutterstock

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid selle aasta juulis võrreldes eelmise aasta sama kuuga ligi 23,2 protsenti. Võrreldes tänavuse juuniga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 2,1 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim, koguni 70,7 protsenti, eluasemehinnad. Järgnesid ligi 28,2-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning ligi 19,9 protsendiga toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad ning väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad.

Majapidamisega seotud tarbijahinnad kerkisid juulis 14,3 protsenti ning vaba ajaga seotud hinnad 12,1 protsenti.

Tervishoiuhinnad kerkisid samal ajal 7,4 protsenti, alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks 6,3 protsenti ning riietuse ja jalatsite hinnad 4,7 protsenti. Kõige vähem kerkisid möödunud kuul hariduse ja lasteasutuste hinnad – 2,5 protsenti. 

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid aga 10,5 protsenti. Ainsana langes juulis sidesegment, 3 protsendi võrra. 

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.