Uudis

Tarbijakaitse hoiatab: Eestis tegutsev reisikorraldaja ei täida seadust

Kuvatõmmis reisikorraldaja kodulehelt.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet annab teada, et reisikorraldaja Siafu Tanzania Safaris Ltd ei ole esitanud Eestis nõuetele vastavat tagatist.

Eestis on pakettreiside korraldajatel kohustus seada tagatis juhuks, kui reisikorraldaja ei suuda oma maksevõime tõttu pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi täita. Euroopa Liidu liikmesriigi väliselt asutatud reisikorraldajad peavad tagatise seadma selle liikmesriigi õiguse kohaselt, kuhu pakettreiside pakkumised ja müük on suunatud.

“Siafu Tanzania Safaris Ltd on küll Tansaanias asutatud ettevõte, kuid oma pakettreiside müügi on nad suunanud Eestisse. Eestikeelses reisipakkumises on lisaks välja toodud Eesti avaliku elu tegelase osalemine reisil,” seisab TTJA teates. “Vaatamata TTJA korduvale pöördumisele, ei ole Siafu Tanzania Safaris Ltd siiani nõuetekohase tagatise olemasolu tõendanud.”

Reisikorraldajal on eestikeelne Facebooki leht ja ilmselt mõtleb TTJA avaliku elu tegelase all Henrik Normanni, kes Tansaanias reisikorraldajaga “Reisile minuga” saadet filmis ja kelle osalemist reisikorraldaja Facebookis välja toob.

Tarbija jaoks tähendab aga tagatise puudumine näiteks seda, et kui ettevõtja peaks sattuma makseraskustesse, siis võib tekkida olukord, kus pakettreisi ostnud tarbijale ei maksta tagasi reisitasusid ära jäänud pakettreisi eest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses