Tarbijakaitse lisas musta nimekirja suure hulga Eesti ettevõtteid, nende hulgas mitu tuntud nime

Raha.Foto: Shutterstock

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet annab teada, et alates detsembrist on musta nimekirja lisandunud 24 uut ettevõtet. Amet soovitab enne ostu või lepingu sõlmimist tasuks alati uurida ettevõtja tausta, sh ka musta nimekirja.

Musta nimekirja lisatakse ettevõte siis, kui tarbija pöördub tema ja ettevõtte vahelise vaidlusega tarbijavaidluste komisjoni ja komisjon teeb otsuse tarbija kasuks, kuid ettevõte ei täida seda otsust 30 päeva jooksul.

Sel korral on nimekirja lisandunud ka mitu tuntumat nime, näiteks Eesti Keskkonnateenused AS, kes vedas ära tarbija päevaks tellitud konteineri juba lõunal. Tarbija nõudis raha tagasi, kuid ettevõte sellega ei nõustunud, misjärel pöörduski tarbija komisjoni, mis omakorda tegi otsuse tarbija kasuks.

Samuti lisati nimekirja tehnikakauplus ONOFF, kust klient tellis NoFrost külmiku, mis hiljem jäätus. Kaupleja selgitas, et tootekirjeldusse oli ekslikult märgitud, et külmkapp on jäävaba, kuid polnud nõus toodet tagasi võtma ja raha tagastama, pakkudes selle asemel kingitust (mikrolaineahi, blender või triikraud). Klient polnud sellise lahendusega nõus ning komisjon otsustas, et külmkapi eest tuleb raha tagastada.

Ettevõtted, mis nüüd ameti mustas nimekirjas figureerivad, on järgmised:

Aggrey Numamono OÜ, AllForCars OÜ, Beauty Heals OÜ, BEN Ettevõtmiste OÜ, Eesti Keskkonnateenused AS, Fit Mode OÜ, Furni Company OÜ, IM Partners OÜ, ITEK ELEKTROONIKA OÜ, MELLSON GRUPP OÜ, MTÜ Stamina Spordiklubi, ONOFF JAEKAUBANDUSE OÜ, OÜ Anigara, OÜ DBG Timber&Stone, OÜ MORANDE SHOES, RG CAPITAL OÜ, Santa Salonas OÜ, Scandinavian Spirit OÜ, Sergei Titov FIE, Sky Auto OÜ, Veski Kõrts OÜ, Your Fashion OÜ, MARSAL Int. OÜ, ReefSolutions OÜ.

Musta nimekirja saad vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.