Uudis

Tarmo Tähepõld: kallis Luminor, mis meie vahel juhtus?

Geeniuse toimetaja Tarmo Tähepõld on Luminori klient olnud pikki aastaid, aga nüüd jäeti ta maha.Foto: Scanpix / Eesti Meedia / Eero Vabamägi

Pank on teenus ja seda ei saa liiga isiklikult võtta. Lihtne öelda, raske teha. Pikk tee ju koos käidud, kirjutab Autogeeniuse vastutav toimetaja Tarmo Tähepõld.

Sa andsid mulle mu esimese kodu ostmiseks laenu, meelitasid mu ära teiste pankade juurest, rõhusid monogaamse suhte olulisusele. Isegi pensionikogumise diili tegime ära. Täielik püsisuhe. Sa kandsid siis veel muidugi teist nime Nordea. Teagi, miks sa selle ära muutsid.

Aga viimasel ajal tundub mulle aina rohkem, et minu ja Luminori suhe ei ole terve. Korraldad ühe jama teise järel, aga minna ei ole mul ju kuhugi.

Heal ajal võetud kodulaenu intress on hea ja sissetulek peab laekuma Luminorile. Nagu pantvangis oleks. Kord avastas Luminor, et lastetoetus laekub teise panka. Küll siis oli kõva pahandus ja kõlasid ähvardused. Lepingutingimuste rikkumine, vaatame intressi üle… Hirm tuli peale.

Miks ma ära ei lähe?

Jah, sõbrad ju ütlevad, et ma võiks ju iga kuu alguses ära kanda palgad kuhugi “uude suhtesse”, aga kõik mu asjad on Luminori juures. Pangakaardid, määratud maksed, püsimaksed… Äkki ta ikka muutub. Ta oli ju nii tore vanasti.

Kõik oli nagu korras, aga järgmised märgid ilmusid mõned aastad tagasi. Kõik teised arenesid, tulid välkmaksed, uued rakendused ja veebipangad.

Sattusin kord salaja LHV mobiilirakendust kasutama. Nagu oleks külmast novembritormist sattunud hubase kamina ette!

Luminor lubas ka, et ta muutub. Toob ka mulle kohe-kohe uue rakenduse ja moodsa panga. Möödus mitu aastat, elasime selles vanas ja hädises kuidagi ju ära. Sisselogimine alati ei õnnestunud, võttis väga palju aega, aga kuidagi ju töötas, mis seal ikka nuriseda.

Novembris tõi ta lõpuks uue netipanga, aga mobiiliäpp võeti üldse ära. Küll sa kunagi saad, ma luban, ütles ta. Uskusin, nagu alati. Ikka veel ootan.

Kadus jäljetult

Tahtsin nüüd üle pika aja endale ka midagi lubada. Luminor ütles, et muidugi, ma hea meelega laenan, minu juurest on kindlasti kõige parem, ära sa neid teisi üldse vaatagi. Hoiame ikka raha perekonna sees ja nii. Uskusin, sest me oleme ikka nii pikalt koos olnud. Ta teab mu kulusid, tulusid. Andsin taotlusele allkirja ja jäin ootama.

Siis ta kadus ära. Ma ei tea, kas tal on keegi teine. Ma helistasin, kirjutasin, saatsin sõnumeid. Aga ei midagi. Ta oli kadunud, koos mu taotlusega.

Sellest on nüüd juba üle kuu aja. Mina istun truult ja ootan, äkki ta ikkagi hoolib minust. Tuleb tagasi koos uue mobiilirakenduse ja positiivse laenuotsusega. Või mingigi vastusega.

Lihtsalt sõnum või e-kiri oleks ka juba lohutus. Me oleme nii kaua koos olnud. Ega ma paremat ju ka ei leia enam kuskilt.

Luminor, mis meie vahel juhtus?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.