Tartu Maxima langes ühel päeval kuus korda sama varga ohvriks

Anne Maxima.Postimees/Scanpix

Juulis jõustus Tartu Maakohtus kohtulahend, mille järgi mõisteti süüdi 39-aastane Eesti kodanik Roman, keda muuhulgas süüdistati selles, et ta oli Tartus Anne 57 asuvas Maximas poes mitu korda vargil käinud.

Vahel käivad pätid riburadapidi erinevates poodides vargil, kuid Roman käis ühe päeva jooksul täpselt samas Annelinna Maxima poes ja varastas sealt alkoholi, elektroonikakaupa ja süüa ja seda kuus korda.

See kõik juhtus selle aasta 22. märtsis, esimene vargus toimus kell 8.26 hommikul ja mees varastast poest 60 euro väärtuses posu alkoholi. Kell 9 oli varas uuesti platsis ja kaubaks läks erinev elektroonika ja lisaks veel natuke rummi.

Kell 9.55 ja 10.31 toimusid järgmised kaks vargusepisoodi, mees võttis veel viskit ja rummi.

Õhtul kell 16.59 läks Roman uuesti vargile ja võttis poest kaasa kõrvaklapid, USB-laadija, autolaadija ning muud nipet-näpet. Kell 21.53 läks taskusse kaks veini. Mees jättis kõige eest maksmata.

Roman oli samas poes varastamas käinud ka kuu aega varem ja käis ka kaks korda pärast mainitud episoode. Kokku tuleb siis üheksa korda, mil Maxima pood sama varga ohvriks langes. Summa oli kokku 628,54 eurot ja Roman pidi selle poele tagasi maksma.

Kohtuotsuses mainitakse lisaks, et Roman oli kaks aastat tagasi oma elukaaslast jalaga näkku löönud.

Oma kuritegude eest mõisteti Roman pooleteiseks aastaks vangi, aga karistust ei pöörata täitmisele, kui mees elab kohtu määratud alalises elukohas, ilmub kriminaalhooldaja määratud ajavahemike järel kriminaalhooldusosakonda ja allub kriminaalhooldaja kontrollile oma elukohas ning esitab talle andmeid oma kohustuste täitmise ja elatusvahendite kohta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.