Uudis

Tartu öine alkokeeld jääb jõusse ka selleks nädalavahetuseks

Tartus saab õlleklaase tõsta kuni kella 23-ni.Foto: Shutterstock

Politsei andis teada, et ka eeloleval nädalavahetusel on Tartumaal jõus öine alkoholimüügi piirang, ehkki viimastel päevadel on maakonnas leitud vaid üksikuid positiivseid koroonaproove.

“Tulenevalt Tartumaa kohta kehtivast terviseameti ohuprognoosist ei tühistata sel nädalal veel Tartumaal kehtestatud öist alkoholimüügi piirangut. Olukorda hindame uuesti hiljemalt järgmise nädala reedel,” ütles Lõuna prefekt Vallo Koppel.

Politsei peatas Tartu maakonnas öise alkoholimüügi eelmisel reedel, 7. augustil, et tekistada koroonaviiruse levikut.

Lõuna prefekt Vallo Koppel selgitas, et alkoholimüügi keeld Tartumaa erinevates meelelahutus-, toitlustus- ja teistes asutustes kehtestatakse eeskätt avaliku korra tagamiseks ning rahva tervise kaitseks.

“Muuhulgas aitab öine alkoholimüügipiirang vähendada külastajate arvu baarides, ööklubides ja teistes asutustes, mis omakorda viib haigestunute kontaktide vähenemiseni,” kirjeldas prefekt.

Alkoholi jaemüügi keeld kehtib kell 23.00-06.00. Piirang kehtib kuni Lõuna prefekti korralduse muutmiseni ehk piirangu vajaduse äralangemiseni.

Piirangu vajadust hinnatakse vähemalt kord nädalas, kuid esialgsel hinnangul on tegemist lühiajalise piiranguga, mille kestus sõltub suuresti inimeste endi käitumisest.

Seadusest kinnipidamist jälgib kohalik omavalitsus koostöös politseiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.