Uudis

Laagna tee õnnetuses viga saanute ravikulu kattis kindlustus, korjandust polegi tihti vaja

Liiklusõnnetus.Foto: Shutterstock

Kui liiklusõnnetuses saab inimene või talle kuuluv koduloom viga, siis nende ravikulu katab liikluskindlustus.

Möödunud nädalavahetusel Laagna teel toimunud ja kahe inimese surmaga lõppenud avariis sai raskelt viga ka noor koer Arina. Tema ravikulude katmiseks panid õla alla omanike tööandjad.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) tegevjuhi Mart Jesse sõnul on viimastel aastatel tihti juhtunud, et pärast traagilist õnnetusjuhtumit kuulutatakse välja üldrahvalik korjandus. “Enne korjanduse väljakuulutamist oleks mõistlik uurida, kas tegemist on kindlustusjuhtumiga,” ütles ta.

Laagna tee õnnetuses viga saanud koera kohta ütles ta, et tema ravikulu hüvitab ERGO, sest avarii põhjustaja oli sõlminud liikluskindlustuslepingu.

Samuti hüvitatakse kannatada saanud inimeste ravikulu, sissetuleku vähenemine, taastusravi ja abivahendid, ka hukkunute matusekulud.

Mida kindlustus hüvitab?

Liikluskindlustuse kindlustusandja hüvitab kannatanule nii sõiduki remondikulu kui ravikulu, sealhulgas hooldusravi ja ravimikulu.

Samuti kaetakse kannatanule muud vajalikud kulutused, näiteks abivahendid nagu prillid, proteesid, ratastool ja muu seesugune. Kui kannatanu jääb ajutiselt töövõimetuks, siis hüvitatakse tema saamata jäänud sotsiaalmaksuga maksustatav tulu.

Kui inimene saab liiklusõnnetuses surma, siis kindlustusandja hüvitab matusekulu. Hukkunu ülalpeetavatele makstakse ülalpidamise hüvitist. Lisaks hüvitab kindlustusandja ka mittevaralist kahju, näiteks kui inimene sai kindlustusjuhtumis raske kehavigastuse.

Mullu hüvitasid kindlustusandjad ravikulusid 4,1 miljoni euro ulatuses. Näiteks Laagna teel juhtunud avarii kahjud ulatuvad ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul paarisaja tuhande euroni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.