Uudis

Tasub teada: pakiautomaadiga päris kõike saata ei saa, osa kaupu on keelatud

DPD Eesti pakiautomaat Pärnus.Foto: Shutterstock

Pühade ajal saadetakse ikka sõpradele pakiautomaadiga kingitusi, eriti praegu, kui koroona tõttu tuleks päris-jõulupeod ära jätta. Kõike aga saata ei malsa.

Üks asi, mis on lausa keelatud, on ilutulestik. DPD Eesti müügi-  ja turundusjuht Janek Kivimurd rääkis, et igal aastal leidub mitmeid inimesi, kes soovivad seda siiski teha.

“Plahvatusohtliku ilutulestiku transportimine on välistatud, sest see on ohtlik veos,” märkis aga Kivimurd. Ohtlike pakkide tuvastamisel jäävad saadetised vedamata.

Seetõttu tulebkisilmas pidada, et tegemist ei oleks ohtliku kaubaga ning saadetis oleks korrektselt pakendatud.

Klaaspudeleid pakiautomaadi teel saata ei saa, kuid kulleriga on see võimalik. See tähendab, et ka näiteks šampust või käsitööõlut ei saa pakiautomaadiga saata.

Saatmisel ei ole sobiv pakend üksnes kinkekott, sest tegemist on kergesti puruneva kaubaga. Sellised esemed tuleb pakendada koos pehmendavate materjalidega ning pakendile lisada kergesti puruneva eseme lisakleebis.

Ohtlike kaupade hulka kuuluvad lõhkeained, ilutulestik, kemikaalid, happelised-, söövitavad- ja ärritavad ained, relvad, tulirelvad, ohtlikud jäätmed, meditsiinijäätmed ning hüpodermilised nõelad ja süstlad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.