Uudis

Tasuta tarkus: kuidas oma pensioniraha ise juhtida ja kasvatada?

Veebiseminaril õpetavad pankurid inimesi oma pensioniraha kasvatama.Foto: Shutterstock

LHV kutsub kõiki huvilisi osalema tasuta investeerimisseminaril, mis annab juhiseid iseseisvaks investeerimiseks, kasutades selleks pensioni investeerimiskonto ehk PIK-i võimalust.

Veebiseminar toimub Zoom keskkonna vahendusel kolmapäeval, 7. aprillil algusega kell 17.30. Seminar on eesti keeles. Huvilistel palutakse end registreerida Zoomi keskkonnas.

Veebiseminaril räägib LHV portfellihaldur Mikk Taras pikaajalise investeerimise parimast praktikast, kuidas hajutada riske, valida õiged väärtpaberid ja elada üle turu võnkumised. Investeerimisteenuste juht Martin Mets tutvustab aga lähemalt LHV pensioni investeerimiskontot. Samuti käiakse üle põhilised kuupäevad, mida järgida, et LHV PIK-iga juba sügisel iseseisvalt oma II samba vara kasvatama hakata.

Pensioni investeerimiskonto on pensionireformiga loodud alternatiiv pensionifondile, mille abil saab iga pensionikoguja ise hoida ja kasvatada oma pensionivara II pensionisamba süsteemi sees.

Tegu on isikliku pangakontoga, kuhu saab suunata oma regulaarsed pensioni sissemaksed ja seni II samba pensionifondidesse kogunenud raha, mida investeeritakse automaatselt ja hajutatult konto omaniku poolt valitud väärtpaberitesse. LHV on Eesti investeerimisteenuste turu liider ning pakub investeerijatele laia valikut erinevaid võimalusi ja eestikeelset kliendituge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.