Uudis

Taxify toob Tallinnas tänavatele odavamad taksod

Foto: REUTERS/Ints Kalnins/ Scanpix

Sõiduvahendaja Taxify käivitas Tallinnas Basic kategooria, kuhu kuuluvad tavasõidukitest väiksemad või vanemad autod, uue toote eesmärk on pakkuda soodsaimat hinda turul.

“On palju inimesi, kelle jaoks ei ole vahet, milline auto välja näeb või mis materjalist selle istmed on. Samas hinnatundliku kliendi jaoks võib olla oluline erinevus selles, kas ta maksab Õismäelt kesklinna sõitmise eest 6 eurot või 4,95 eurot,” ütles pressiteate vahendusel Taxify Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikov.

Tema sõnul peaksid autojuhid teenima uues kategoorias ligikaudu sama palju kui endistes, kuna ehkki tasu ühe sõidu eest on madalam, peaks nõudlus olema odavama hinna tõttu suurem.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Basic kategooriasse kuuluval autol peab olema neli ust ja sinna peab lisaks juhile mahtuma vähemalt kolm reisijat. Kui Taxify kategoorias peab auto väljalaskeaasta olema vähemalt 2005, siis Basic kategoorias võivad sõita autod väljalaskeaastaga alates 2000.

Basic kategooria sõidualustustasu on 99 senti, kilomeetri hind on 35 senti ja pärast 10. kilomeetrit 55 senti. Ooteaeg on 10 senti minutis ja miinimumtasu sõidu eest on 2 eurot. Kokkuvõttes peaksid uue kategooria sõidud tulema Taxify kategooriaga võrreldes 10–20 protsenti soodsamad, teatas firma.

Madalat hinda on ühe tõmbeargumendile esile toonud muuhulgas mullu aprillis Tallinna turule sisenenud teenus Yandex Taxi, kus sõidu alghind on 2 eurot, mis hõlmab 1 kilomeetrit sõitu ning 2 minutit ootamist. Edasi on tariif 30 senti kilomeetrist ning 10 senti minutis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.