Uudis

Taxify töötajad pakkusid uueks nimeks Bolti asemel ka teist neljatähelist sõna

Bolt tegutseb 30 riigis.Foto: Bolt

“Meil oli suur Google Sheet, kuhu kõik töötajad said omalt poolt nimesid pakkuda,” räägib endise Taxify, nüüdse Bolti PR-mänedžer Marilin Noorem.

Sinna kogunes pikk nimekiri erinevatest nimedest, nö lõppvooru jõudis Bolti kõrval veel ka Hopp. Otsustavaks sai siin see, et Bolti elektrirattad on juba Taxify sees end tõestanud.

Tegelikult pole ka “Hopp” firmas päris uus, sest eelmisel aastal andis Taxify oma Londoni äpile selle nime ning asus selle all sõitjaid otsima. Veel pole teada, mis nime all Ühendkuningriigis taas reisijaid vedama hakatakse, kui selleks luba saadakse.

Juba pikka aega töötati selle nimel, et Taxify saaks lahti “vanast kollasest” ehk klassikalisele taksoteenusele viitavast kuvandist, nii on logod ning ringi vuravad autod mõnda aega juba rohelised.

Tulevik on elektris

Bolt näeb tulevikku elektrienergias ja usub, et peatselt hakkavad autodki rohkem elektrienergial sõitma, mistõttu välgunoolt tähistab nimi sobis selleks paremini.

“Me tahtsime, et nimi peegeldaks tulevikku, mitte ei osutaks minevikule,” lisab Noorem. See lause toetab kuuldusi, et peagi plaanib Bolt uut rahastusringi.

Kui rebrandimisele võib kulutada mitmeid tuhandeid ja mitmeid aastaid, siis Taxifys käis kõik kiirelt ja kompaktselt. “Kõik käis suht kiiresti. Oma meeskonnaga otsustasime, tegime palju sisemist tööd. Meil oli see lihtsam selles mõttes, et me pole füüsiline pood või pank, kus logomuutus tähendab väga palju tööd. Veebis on seda kõike palju lihtsam teha.”

Kuhu jäid telereklaamid?

Summad, mis uue nimega kaasnevad, on märkimisväärsed, küündides mitme miljoni euroni. Eesti turu puhul siiski tagasihoidlikumad ja mitte samas suurusjärgus näiteks Circle K-ga, kes siin nimevahetuse puhul tellis mitmeks kuuks telereklaame.

“Kui inimesed suutsid kroonidelt eurodele ümber harjuda, küllap nad siis lõpuks jõuavad ka selleni, et meil pole enam Taxify, vaid Bolt,” sõnab Noorem. Ja möönab, et endalgi läheb esimestel päevadel sageli sassi.

Kui Geenius uurib, kuidas Bolti kaubamärgiga on, sest nimi pole niivõrd originaalne, et samasugust juba olemas ei võiks olla, kinnitab Noorem, et kaubamärgiga on kõik korras.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.