Uudis

Teenustasude hinnavõrdlus: mis panga kliendid maksavad ülekannete pealt kopsakaimat lisa?

Eesti pankade teenustasude hinnavõrdlus näitab, et pankade vahel on päris suured käärid, mõni pakub teenust tasuta, mõni mitte ja mõnel pead valima tasuta arveldamiseks mõne paketi (mis mõistagi maksab).

Tõsi, Euroopa maksed (sh Eesti-sisesed) pole kuigi kallid, kuid mõni inimene teeb aastas sadu ülekandeid, mis tähendab lõpuks märkamatut, kuid siiski arvestatavat kulu.

Kõige kallim paistab selline teenus olevat SEB-l ja Swedbankil, kes küsivad mõlemad pangasiseste maksete eest 0,16 eurot ja Euroopa maksete eest 0,38 eurot.

SEB-l on vastavad teenused tasuta, kui liitud paketiga Super+, kus saad pangaülekandeid teha lisatasuta, kuid pead maksma 2,95 eurot kuus. On ka odavam pakett SEB+ (1,95 eurot), kuid seal saad teha viis tasuta makset, edasi käib teenus hinnakirja alusel.

Ka Coopis saad pangavälised ülekanded tasuta, kui liitud paketiga Rahn, mille eest tuleb välja käia 1,99 eurot kuus. Pangasisesed maksed on aga olenemata paketiga arveldamisest tasuta.

LHV-l on pangaülekanded tasuta.

 Pangasisene maksePankadevaheline Euroopa makse (SEPA)
Swedbank0,160,38
SEB0,160,38
LHVTasutaTasuta
Coop PankTasuta0,20

Märksa kallim on aga pangakontoris arveldamine, kus kõik pangad on kehtestanud korralikud teenustasud, üldiselt pead maksma 2-3,5 eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.