Uudis

Ehitus rokkis taaskord täiega

Vaata, mitu protsenti kasvas majandus teises kvartalis

Statistikaamet avaldas täna, et Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) suurenes aasta taguse ajaga võrreldes 3,7%.

Kuuendat kvartalit järjest panustas majanduskasvu enim ehituse tegevusala kasv. Sellele järgnes töötlev tööstus, mille panus oli viimase kolme aasta suurim. Peamisteks majanduskasvu pidurdajateks olid aga põllumajandus, metsandus ja kalandus, energeetika ja haldus- ja abitegevused.

Kaupade ja teenuste eksport kasvas II kvartalis 5,9%

Kaupade ja teenuste eksport kasvas II kvartalis 5,9%. Esimese kvartali langusest taastunud kaupade eksport kasvas 5,0%. Enim mõjutas seda arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete, mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste ning puittoodete eksport. Kiirenevalt kasvavat teenuste eksporti mõjutasid enim arvutiteenused ning laondus ja veondust abistavad tegevused. Kaupade ja teenuste import suurenes II kvartalis 7,0%, teenuste import seejuures koguni 11,0%. Netoekspordi osatähtsus SKP-s oli II kvartalis 3,6%.

Tootlikkuse näitajates muutusi ei ole

Statistikaameti värskelt avaldatud andmete järgi kasvas tootlikkus tunni kohta vaid 0.7% ning tööga hõivatu kohta 1,0%. Tänu veidi aeglustunud palgakasvule aeglustus tööjõu ühikukulu kasv, mis esimeses kvartalis oli 4,3%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.