Uudis

Tellimine kiiremaks: Omniva pani tööle ajutised pakipunktid, et uputust leevendada

Omniva pakiautomaat pole ainus koht, kus praegusel ajal pakke kätte saab.Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse leviku ning e-kaubanduse hüppelise kasvu tõttu on saadetakse pakiautomaatidesse rohkem pakke kui sinna ära mahub.

Koormuse leevendamiseks ning pakiummikute leevendamiseks avas Omniva Tallinnas niinimetatud pakipunktid, kus pakkide üleandmine toimub sarnaselt pakiautomaadile SMS’i alusel, vabas õhus ning kontaktivabalt.

Omniva operatsioonide juhi Kristi Undi sõnul aitab üks pakipunkt päeva jooksul klientideni toimetada ligikaudu 700 pakki, mis muidu jääks pakiautomaadi vabaneva kapi ootele.

“Pakipunkti avamisega tagame, et inimeste pakid ei jääks vabaneva kapi ootele, kui pakiautomaat on täis,” selgitas Unt. “Esimese punkti avasime nädala alguses Õismäel, täna lisandus Kristiine ning plaanis on ka Viimsi ning Laagri.”

Tarneaeg on tavapärasest pikem

Ühtlasi palub Unt e-poest tellimisel või paki saatmisel arvestada tavapärasest pikema tarneajaga, sest kaubanduskeskuste sulgemine on kaasa toonud veelgi suurema surve pakiautomaatidele.

“Eriolukorras oleme tarnekiiruse tagamiseks kasutusele võtnud mitmeid uusi meetmeid ja anname omalt poolt maksimumi, et kõik pakid võimalikult kiiresti klientideni toimetada. Meie kullerid täidavad pakiautomaate mitu korda päevas, ka nädalavahetustel,” lisas Unt.

“Palume kannatlikku meelt ja paki saabudes kiiret reageerimist. Klienditoega soovitame ühendust võtta siis, kui paki saabumine automaati on viibinud rohkem kui 5 päeva,” soovitas ta.

Lisaks on Omniva suureneva pakimahuga toimetulemiseks laiendanud populaarsemate pakiautomaatide mahutavust, avanud ajutisi kontaktivabasid pakiväljastuspunkte ning värvanud lisatööjõudu. Undi sõnul jõuab rekordilistest mahtudest 85 protsenti pakke klientideni hiljemalt 3 päeva jooksul, ülejäänud pakid toimetatakse enamasti sihtpunkti hiljemalt 5 päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.