Uudis

Terviseamet andis loa unikaalsete kiirkliinikute avamiseks Tallinnas

Terviseamet väljastas Eesti erameditsiiniettevõttele Confido tegevusload  meditsiiniteenuse osutamiseks Tallinna kaubanduskeskustes asuvates kiirkliinikutes.

Confido juhatuse liikme Kadi Lamboti sõnul asuvad esimesed kiirkliinikud Tallinnas Lasnamäe Centrumis ja Nautica keskuses ning on patsientidele avatud keskuste lahtiolekuaegadel ehk iga päev kell 9-21. “Confido Kiirkliinikute eesmärk on teha meditsiiniline abi Eesti inimestele kättesaadavamaks,” selgitas Lambot, kelle sõnul investeeris Confido esimeste kiirkliinikute avamisse ligi pool miljonit eurot ning kavatseb kiirkliinikute võrgustikku lähiaastatel laiendada nii Tallinnas kui ka pealinnast väljaspoole.

Tervisemurega patsient saab nüüdsest kiirkliinikusse pöörduda nii kergemate vigastuste kui halva enesetundega, terviseuuringute läbiviimiseks, vaktsineerimiseks, toitumis- või sõltuvusalaseks nõustamiseks või muu meditsiinilise nõu saamiseks. Vajadusel saab patsient nõu, kuidas ja kuhu saab pöörduda temale vajaliku eriarsti vastuvõtule. Samuti saavad kiirkliiniku arstid avada haiguslehte ning seda ka nädalavahetuseti.

Kiirkliinikutesse tasulisele vastuvõtule saavad tulla mis tahes perearstinimistusse kuuluvad või üldse ilma perearstita tervisemurega patsiendid ning vastu võetakse nii täiskasvanuid kui lapsi. Kliinikute külastamiseks ei ole vaja broneeringut ning patsiente teenindatakse ka elavas järjekorras, ent aja broneerimine on võimalik, et tagada kohene vastuvõtt.

“Kindlasti muudavad kaubanduskeskustes avatud moodsad kiirkliinikud erinevate terviseprobleemide lahendamise inimeste jaoks kiiremaks ja mugavamaks,” uskus Lambot ja avaldas lootust, et üsnagi ainulaadse kontseptsiooniga kliinikud, mis jäävad inimeste igapäevasele trajektoorile ning kus pääseb kiirelt õdede või arstide vastuvõtule ka õhtuti ja nädalavahetuseti, võiks hakata ka EMO koormust vähendama.

Terviseamet viis kiirkliinikutele tegevuslubade väljastamise eel läbi põhjaliku analüüsi. “See on igati arusaadav, kui tegemist uue lähenemisega,” selgitas Lambot ning kiitis ametit konstruktiivse suhtumise eest.

Kiirkliiniku vastuvõtud on tasulised, näiteks on õdede vastuvõtu tavahind 25 eurot, millele lisanduvad vajadusel tasud analüüside või muude lisateenuste eest. Lisainfot  uudsete kiirkliinikute teenuste kohta leiab aadressilt www.kiirkliinik.ee

Confido Healthcare Groupi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus ja laserravikeskus Vitaclinika. Lisaks kuulub gruppi OÜ Arstlik Perenõuandla, mis haldab populaarset perearsti nõuandetelefoni 1220. Kokku koondavad grupi ettevõtted rohkem kui sadat erinevat terviseteenuse pakkujat.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.