Uudis

Test: Kust saab Tallinnas kõige odavamalt pitsa koju tellida?

Valmistoidu tellimine koju on lõpuks ka Eestis aina populaarsemaks muutumas. Seega on oluline teada, kust kõige odavamalt söögi kätte saab?

Alustame sellest, et ega neid kohti, mis usaldusväärsed tunduvad ja mis ka töötavad, palju ei ole. Natukene tundub see toidu kojuveo maailm jalgadel võbisevat, Mychef pani oma teenuse lihtsalt suvalisel hetkel kinni, mõni teine ettevõte käsib sul näiteks pärast tellimuse vormistamist ja veebis maksmist helistada kuhugi telefonile ja öelda, et tegid tellimuse.

Ja kõige selle juures peab tõdema, et liiga kiiresti süüa ei saa – üldiselt võib isegi pitsat oodata tunni või kahe jooksul. Aga hästi, räägime hindadest.

Pitsa on kojutellimise A ja O. Väidetavalt oli üks mees nii laisk, et tellis pitsa vaid selleks, et kuller toast lahkudes tule ära kustutaks. Ja muidu on ka pitsakulleritest loodud laule, anekdoote ja muud folkloorigi, teeme testi.

Valime Tallinnas välja kolm kohta, üks Nõmmel, teine Kesklinnas ja kolmas Pirital, ning tellime Peetri Pizzast mõne piruka.

Algatuseks Wolt

Natukene nagu taksonduseski Taxify või Uber, tuleb toidumaailmas eestlasele kõigepealt pähe tõmmata Wolti äpp ja seal siis söögi järele ringi vaadata. Woltist leiab nii pitsat, pastat, wrappe kui ka restorane liha, kala, suppide ja salatitega.

Nii et meelepärase põskepiste leiab sealt loodetavasti igaüks. Wolt arvutab transpordikulu välja vastavalt vahemaale sinu asukoha ja restorani asukoha vahel.

Tellime Nõmmele, aadressile Jaama 1 (see on postkontor, mitte kellegi kodu) Roosikrantsi tänaval asuvast Peetrist ast ühe suure Al Tonno. Omnival on järjekorrad kole pikad ja arusaadavalt läheb postihuvilisel kõht tühjaks. Lisaks pitsa hinnale peame kohale toimetamise eest maksma 7,99 eurot.

Sama hinda peame maksma Pirita postkontoris pakki oodates, aadressiks Rummu 4.

Tehes aga mõnusalt tööd Geeniuse kontoris aadressil Ahtri 6, on Roosikrantsi Peetri Pizzast Al Tonno võimalik kohale tuua vaid 2,99 euroga.

Kui aga Wolt kõrvale jätta, leiame internetist veebilehe tellitoit.ee. Ka nemad pakuvad kõike, pitsadest smuutideni. Nende hinnastamisskeem on veidi naljakas, nimelt käib hinna arvutamine konkreetselt linnaosa põhiselt.

Elad Nõmmel või Pirital, maksad koju tellimise eest tuimalt 6,90 eurot. Vahet pole, kas tellitav pitsaresto asub üle tee või kuue kilomeetri kaugusel teises linnaosas.

Sama kehtib ka kesklinlastele, aga millegipärast peavad nemad maksma kohale toomise eest vaid viis eurot. Pirital ja Nõmmel on samas see skeem kliendi kasuks, 6,90 on palju odavam kui Woldil.

Nii et sisuliselt võin ma Pirital olles tellida pitsa ka Nõmmelt ja maksta selle eest ikka sama palju, kui oleksin maksnud Piritalt tuleva pitsa eest. Ikkagi vähem kui Woldis. Kesklinnas olles on aga Wolt tunduvalt odavam.

Võib ka tasuta

Ajame asju veelgi segasemaks. Pitsakoju.ee, mis pakub Tallinnas ööpäeva ringset kohaletoomist, toob Al Tonno kohale tasuta. Aga seda ainult siis, kui oleksime nõus pitsat ostma 65 euro eest. Meie ei ole, ja sestap tuleb maksta Piritale, Nõmmele või Kesklinna tellitud pitsa eest transporditasu 6,50 eurot.

Eksisteerib ka veebileht takeout.ee. Nemad limiteerivad aga seda, kust sa toitu tellida saad. Seega asudes Nõmmel, pole sul Roosikrantsi Peetrist lootustki midagi saada. Ananassiga hõrgutise Kristiine Peetri Pizzast (Nõmme tee 82A) siiski postkontorisse saab, kohaletoomise eest tuleb maksta neli eurot. Ja ärge hakake õiendama, et ananass ei käi pitsa peale. Käib küll.

Pirita rahvas peab siin kurvastama, takeout.ee puhul jääte teie kahjuks Peetri Pizza tootest Rummu tee 4 asuvas postkontoris küll ilma. Isegi kui otsida süsteemist Peetri Pizzat, teatatakse, et restoranid selles piirkonnas teenust ei paku. Miks? Ei tea. Kauguses ei saa asi olla, sest mulle pakutakse Piritale tellimiseks toite näiteks Kopli 18 asuvast Boheemist.

Hästi, aga kesklinn? Jess! Peetri Pizza on olemas. See sama Nõmme teel asuv koht saadab Al Tonno minuni lisaks pitsa hinnale veel seitsme euro eest.

Kokkuvõtteks: kõik on väga segane

Jah, ega ühtset võitjat meil ei ole. Kui sa elad Nõmmel või Pirital, saad tõenäoliselt kõige odavama transpordi pitsakoju.ee abil (6,50). Kesklinnas ruulib aga Wolt (2,90).

Kõrvalmõttena jääb siiski pildile segadus. Osad kohad pakuvad mingist restoranist kojuvedu vaid kindlale aadressile, teised küsivad sama hinda nii 500 meetri kui ka kuue kilomeetri eest.

Seega oleks kõige mõistlikum soovitada: tehke põhjalik analüüs enne toidu tellimist ja vaadake ise erinevaid hindu. Alati jääb ka võimalus lähedalasuvasse toidulasse helistada ja tellimus sisse anda ning siis väike tervislik jalutuskäik teha.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.