Uudis

Testitud: küsisin äsja Eestis tööle hakanud PayPali äpiga kolleegilt raha, ja saingi!

Pildil pole siiski autor kolleegiga, vaid PayPali poolt lavastatud olukord, ilmestamaks, et uue äpiga on lihtne sõbrale päevaprae eest viiekas üle kanda.

Nüüd saavad eraisikud ka Eestis PayPaliga tasuta omavahelisi makseid teha.

PayPal on maksevahendusteenus, mis on internetiostusid toetanud juba kakskümmend aastat, ammu enne seda, kui leiutati plokiahelad ja fintechid.

Traditsiooniliselt on nad ostleja seisukohalt pakkunud võimalust siduda oma krediitkaart (-did) ja osta internetipoodidest asju lihtsa sisselogimisega. Nüüd laienes 25 riiki, sh Eestisse, võimalus teha makseid eraisikute vahel. Teenus töötab nii äpist kui arvutibrauserist.

Kõik toimub küll inglise keeles, aga vähemalt kogenud nutikasutajale on äpp hästi arusaadav ja mis oluline, raha tuleb kiirelt kohale.

Miks see on parem kui minu pangaäpp?

Sest… eee, ei tulegi pähe. Eks ta vist lihtsam on, meie suurte pankade internetipangad sisaldavad palju funktsioone. Samas näiteks SEB-l on olemas ka lihtsam äpp sarnaste “Küsin” ja “Saadan” funktsioonidega. See küll alles areneb ja ei ole nii töökindel, aga liigub õiges suunas.

Igatahes saad PayPali konto lisaks pangakaardile nüüd siduda ka oma pangakontoga (jah, see toimib ka Eestis).

Kogu sünnipäevakingiks raha

Üks funktsioon, mida meie internetipangad ei paku, on võimalus tekitada eraldi “hoiupõrsas” (Money Pool) konkreetsete kulutuste jaoks. Sisuliselt on see nagu looksid eraldi konto ja paluksid sõpradel pulmakingi raha sinna kanda – aga pole vaja luua uut IBAN kontot.

“Money Pool” toob siiski ka lisavõimalusi. Seda luues saad valida, kas seada eesmärk, kui palju raha tahad sinna koguda ja lõppkuupäev, pärast mida enam raha juurde ei saa kanda.

Kolleeg Jakobil oli varasemast PayPali konto olemas ja temalt laekus raha paar minutit pärast seda, kui olin kontoris eksperimendi üleskutse teinud.
Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.