Uudis

Tõeliselt must reede: 26 aastat tegutsenud Tartu pubi Zavood sulgeb uksed!

See nädalavahetus jääb Tartu legendaarse pubi Zavoodi viimaseks.Foto: Scanpix

Täna anti sotsiaalmeedias teada, et isegi juba ülemaailmselt tuntud Tartu legendaarseim pubi Zavood sulgeb uksed oma praeguses asukohas. Postituses öeldi, et täna ja homme on veel viimast korda võimalik pubi külastada ning paljudele tähtsaks saanud kohale head aega öelda.

“Sel nädalavahetusel toimuvad viimased Zavoodi peod. Tulge täna ja homme hüvasti jätma alates kella 19-st! Vironia ei ole nõus Zavoodiga enam koostööd jätkama ja me oleme sunnitud uksed kinni panema. COVID19 ja Korp! Vironia ükskõiksuse tõttu lõppeb meie 26-aasta pikkune tegutsemine Laia tänava ruumides,” kirjutati Facebookis jagatud postituses.

Postitust on hulganisti jagatud ning selle kommentaarides väljendatakse nii tuge kui ka pahameelt. Pubi külastajad ja sõbrad kirjutavad, et nende meelest on tegu ilmselge vaimse kultuuripärandi hävitamisega ning sellest tuleks teavitada muinsuskaitseametit. Mõni lisas, et killuke Zavoodi peaks minema muuseumisse.

Zavoodi tuntus on ülemaailmne tänu Tartu tudengilinna staatusele ning nii pikale tegutsemisstaažile. Mälestusi ja lugusid teada-tuntud Tartu pubist ja ööelu keskusest on väga paljudel eestlastel, samuti välismaalastel.

Nagu postituse kommetaarideski kõlas, siis märgib see sündmus paljude jaoks ühe ajastu lõppu.

Postitust ennast näeb SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.