Uudis

Toidupoodidel pole kauba koju toomiseks järgneva seitsme päeva jooksul ühtegi vaba aega

Poes.Shutterstock

Tänase seisuga pole neljal suuremal e-toidupoel (Selver, Coop, Barbora ja Prisma) järgmiseks seitsmeks päevaks valikus enam ühtegi vaba ajavahemikku, mil kuller toitu koju tuua saaks.

Kõigist neljast poest on vabu aegu saadaval veel Selveril, kuid seda ainult Pärnus ning seal alles järgmiseks kolmapäevaks (25.03).

Selveri kommunikatsioonijuhi Rivo Veski sõnul on nad järjest kullerite ajavahemikke laiendanud, kuid uued ajad lähevad koheselt kaubaks. “Kui nädal tagasi rääkisime kahe-kolmekordsest mahu kasvust, siis täna on eSelveri mahud kasvanud viis-kuus korda,” rääkis ta.

Veski märkis, et e-poe töö lihtsustamiseks on Selver rakendanud lisatööjõudu ja piiranud ka tööstuskauba arvelt sortimenti. Samas möönis ta, et ainuüksi uute kullerite palkamine praegu probleemi ei lahenda, kuna komplekteerimiskeskuse võimekusel tuleb ühel hetkel piir ette. “Ladudes on see piir peaaegu juba käes,” ütles ta.

Prisma tegevjuhi kohusetäitja Teemu Kilpiä sõnul on ka ePrisma tegevusse kaasatud märkimisväärselt lisatööjõudu, et täita võimalikult kiiresti klientide hüppeliselt kasvanud tellimusi.

“Seoses kordades suurenenud koormusega võib ePrisma töös ette tulla ajutisi tõrkeid. ePrismas saab tellimusi teha seitse päeva ette, tellimuste ajad täituvad kiiresti, kuid neid lisatakse pidevalt juurde,” märkis ta.

Pood seadis piirangud

Seevastu on näiteks Barbora oma ajavahemikke piiranud, nüüd saab Barboras tellida vaid kuni neli päeva ette.

Barbora tegevjuhi Deniss Osmani sõnul tehti seda selleks, et tagada parim tarnekindlus ning mitte tekitada nädalapikkust või pikematki järjekorda.

“Tahame rõhutada, et prognoosime hetkeliselt kasvanud nõudluse peatset normaliseerumist. Kaubapuudust karta pole,” rääkis Osman.

Ühtlasi kutsub Osman inimesi üles mõistlikkusele ning seda just eriti tellitavate koguste suhtes. “Meil on juhtumeid, kus tellimuse kogukaal on ulatunud 100-150 kilogrammini. Arvestagem palun, et ka kuller on lihast ja luust inimene, kes peab sellise toidukoguse viima näiteks liftita majas viiendale korrusele,” rääkis ta.

Osman kutsus ka üles Barboraga kontakteeruma inimesi, kes sooviks tööd saada kas kulleri või komplekteerijana. “Samuti ka ettevõtteid, kellel on transpordiks sobivaid sõidukeid (nt kaubikud) – et saaksime ühiselt suurenenud nõudluse tingimustes võimalikult palju tellimusi täita. Nii saame ühiselt panustada inimeste võimalikult sujuvaks teenindamiseks ja kujunenud olukorra loodetavasti peatsele lahenemisele,” rääkis ta.

Tühjendage toidukappe!

Coop, kellel on oma toidukappide võrgustik, kutsub üles inimesi toidukappe õigeaegselt tühjendama, et ka teised tellida saaks.

Coopi e-kaubanduse juhi Mait Mäesalu sõnul on eCoop toidukappidel 1,5h ajavahemikud, mille jooksul kliendil on võimalik endale sobival ajal tellitud kaubale järele tulla. „Kui tavaolukorras oleme kliendile püüdnud alati vastu tulla ning võimalusel pikendanud 1,5h ajavahemikku, siis arvestades viimase nädala jooksul hüppeliselt kasvanud huvi, pole meil paraku võimalik seda teha, sest järgmisest 1,5h ajavahemikus peavad kapis olema juba järgmiste klientide tellimused,“ ütles Mäesalu.

Toidukaupade tellimine eCoopi kaudu kasvas järsult alates reedest ning kuigi kaasatud on abijõude, on nõudlus teenuse vastu püsinud suuremana, kui e-poed teenindada jõuavad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.