Tööandjad hakkasid agaralt töötajaid värbama

Tänavu aprillis tehti kaks korda rohkem tööpakkumisi kui mullu samal ajal.Foto: Shutterstock

Tööpakkumiste arv on 2021. aastal jõudsalt kasvanud. Aprillis, kui pakutavate ametikohtade arv ületas isegi tervisekriisile eelnenud kuude taseme, avaldati tööportaalis CVKeskus.ee tervelt 43 protsenti rohkem tööpakkumisi kui jaanuaris ja enam kui kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Võrreldes eelmise aasta aprilliga, kui tööandjad pidid personaliotsingu suuresti peatama ja tööpakkumiste arv üha vähenes, avaldati tänavu aprillis enam kui kaks korda rohkem tööpakkumisi (+132 protsenti). Tööpakkumiste koguarv ületas ka tervisekriisile eelnenud kuude taseme ehk pakutavate ametikohtade arv taastus.

Kui eelmise aasta teises pooles vedasid tööpakkumiste arvu taastumist spetsialistidele ja ka oskustöölistele suunatud tööpakkumised, siis tänavu on märkimisväärselt lisandunud teenindus- ja müügitöötajatele mõeldud tööpakkumisi, mille hulk aasta algusega võrreldes aprillis pea kahekordistus (+96 protsenti).

„Ootuspäraselt andis tööpakkumiste arvu kasvule hoogu piirangute leevendamine, mis pani paljud kauplused ning majutus- ja toitlustussektori tööandjad tööjõudu otsima,“ kommenteeris tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Teenindajate ja müügitöötajate leidmiseks avaldati aprillis eelmise kuuga võrreldes tervelt 73 protsenti rohkem ja aasta algusega võrreldes pea kaks korda rohkem tööpakkumisi.“

„Valdkondadest rääkides on tööpakkumiste arv tänavu jõudsalt kasvanud ka transpordi- ja logistika- (+66 protsenti), mehaanika- ja tehnika- (+62 protsenti), ehitus- ja kinnisvara- (+59 protsenti) ning tööstus- ja tootmissektoris (+41 protsenti),“ lisas Auväärt.

Ainus valdkond, kus tööpakkumiste arv aprillis ei ületanud tervisekriisile eelnenud kuude taset, oli turism. Kuu teises pooles hakkas tööpakkumiste arv aga sealgi kiiresti suurenema, kerkides märtsiga võrreldes koguni 144 protsenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.