Uudis

Tööandjad kahtlevad kaugtöö tõhususes

Paljudel inimestel aitab pinget vähendada see, kui veebikoosoleku ajaks kaamera välja lülitada.Foto: Pexels.

Praegu töötab ligi 70 protsenti inimestest täielikult või osaliselt kodukontoris ja kaugtöö tõhusus on saanud ettevõtete jaoks võtmeküsimuseks. Tööportaal cv.ee korraldas küsitluse, milles uuris kaugtöö tulemuslikkust ja millele peaks kodus töötades tähelepanu pöörama.

Küsitluse vastustest koorub välja, et ehkki töötajate motivatsioon ja võimalused on kaugtöö puhul väga erinevad, usub 38 protsenti töötajaist, et saavad kodus paremini tööle keskenduda ja töötavad tõhusamalt. 20 protsenti arvab, et teevad kodus vähem tööd kui peaks ja ütlevad, et kodus pole motivatsiooni tööle keskenduda.

Tööandjad seevastu nii optimistlikud ei ole. Neist 27 protsenti usub, et kaugtöö suurendab töötajate produktiivsust, peaaegu sama palju (25 protsenti) arvab, et töötajate tähelepanu hajumine vähendab töö tulemuslikkust ning 24 protsenti tunneb, et neil pole täpset ülevaadet, kuidas töötajad oma ülesandeid täidavad.

Kõige olulisemateks kaugtöö takistajateks peavad vastajad segavaid koduseid tegureid nagu loomad, lapsed ja teised pereliikmed (nii leidis 32 protsenti vastanuist) ning korralike töövahendite nagu mugav laud, kontoritool, monitor jms puudumist (31 protsenti vastanuist). 

Uuringu tulemustest nähtub, et kaugtöö üks suuremaid hüvesid on parem võimalus töö- ja eraelu ühendada. Samas: selline piiride hägustumine ohustab ühelt poolt töö tulemuslikkust ja teisalt võib põhjustada ületöötamist.

Oluline on kodutöö eeliste nautimise kõrval end isiksusena tundma õppida ja enda jaoks sobiv töörütm leida. Võibolla vajad selgemaid tähtaegu, vahe-eesmärke ja väikeseid motiveerivaid auhindu, millega end premeerida? Või kui Sa oled muretseja ja ületöötaja tüüpi, pane tööarvuti kaanele kellajad, millal teda avada tohid ja tunne muul ajal rõõmu vabadustest, mida kodutöö Sulle pakub!      

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.