Uudis

Töötukassa: järjest rohkem töötajaid õpib ja käib koolitustel

Töötukassa IT-koolitus 2012. aastalFoto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES/Scanpix

Kolmandas kvartalis oli töötuna arvel ligi 29600 inimest, ning registreeritud töötuse määr püsis mullusega samal tasemel 4,5 protsendil.

Töötutest ligi 32 protsenti moodustavad vähenenud töövõimega töötud. Tänavu on aga oluliselt suurenenud töötavate inimeste hulk, kes on asunud töötukassa toel õppima tasemeõppes või osalevad koolitustel, teatas töötukassa.

Töötavatele inimestele suunatud koolitust alustas kolmandas kvartalis ligi 800 inimest. Valdava enamuse neist moodustasid Ida-Virumaa ja Harjumaa inimesed. Kõige enam mindi õppima eesti keelt, populaarsed koolitused olid ka sotsiaaltöö ning metsanduse ja puidutööstuse valdkonnast.

Lihtsat tööd on kergem saada

Vabu töökohti oli töötukassal kolmandas kvartalis vahendada keskmiselt 5100, mida on 3 protsenti vähem kui eelmise aasta samas kvartalis. Kõige enam oli töötukassal vahendada vabu töökohti lihttöölistele, oskus- ja käsitöölistele ning seadme- ja masinaoperaatoritele.

Eelmise aastaga võrreldes on tänavu märgatavalt suurenenud seadme- ja masinaoperaatorite vakantside osatähtsus ning mõnevõrra on kasvanud ka oskus- ja käsitööliste vakantside osatähtsus. Tegemist on valdkondadega, kus ka töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri andmetel on töötajaid puudu.

Tööturule on väga oodatud näiteks metsaveo veokijuhid, aga jätkuvalt ka IT-spetsialistid. Töötukassa toetab ettevalmistamist ametitele, mida tööandjate ja ekspertide hinnangul on rohkem vaja ning millel ei ole piisaval hulgal sobivaid töötajaid.  Tasuta koolitusi pakutakse inimestele, kel puudub erialane haridus või kes on vanemad kui 50-aastased.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.