Uudis

Töötukassa otsustas, kes saavad palgatoetust

Töötukassa maksab palgatoetuse otse töötaja pangakontole.Shutterstock

Eesti Töötukassa tegi valitsusele ettepaneku maksta palgatoetust ettevõtetele, kelle käive või tulu on sellel kuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 50% võrreldes perioodiga detsember 2019 kuni veebruar 2020 või 2020. aasta teise poole keskmise käibega. 

Seega on võimalus abi saada ka ettevõtetel, kes alustasid tegevust 2020. aastal. Oluline on, et ettevõtte suhtes poleks algatatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust ning ettevõttel puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud.

Hüvitist makstakse töölepinguga töötajale, kellele pole kokkulepitud mahus tööd anda või kelle töötasu on vähendatud. Toetust saab taotleda töötaja eest, kelle tööle asumise kuupäev hiljemalt 1. jaanuar 2021. Töötajat, kellele on hüvitist taotletud, ei tohi samal ega järgneval kahel kuul koondada. Taotluse esitab tööandja, hüvitis kantakse töötaja pangakontole.

Töötukassa hüvitab töötajale ühes kuus 60% tema keskmisest kuupalgast, andmed tulevad maksu- ja tolliametist. Hüvitise maksimaalne suurus ühele töötajale on 1000 eurot kuus brutos. Lisaks töötukassa panusele maksab tööandja oma töötajale tasu vähemalt 200 eurot brutos. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne hüvitise taotluse esitamist.

Toetust saavad ka füüsilisest isikust ettevõtjad, kelle ettevõtlustulu oli 2020. aastal 50 protsenti väiksem kui 2019. aastal. FIE toetuse suurus on 584 eurot kuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.