Uudis

Töötukassal enam palgatoetusteks raha pole

Alates aprillist peab valitsus palgatoetuse maksmiseks lisaraha leidma.Shutterstock

Viimasest 39 miljoni eurosest palgatoetuse meetmest töötukassa eelarves uueks palgatoetuseks raha alles ei jää. Kui valitsus plaanib koroonakriisis kannatanud sektoritele palgatoetust maksta ka pärast märtsi, tuleb selleks leida lisaraha, kirjutab ERR.

Töötuskindlustusmaksetest laekuv raha koguneb kolme sihtfondi – töötajate sihtfondist makstakse töö kaotanud inimestele töötuskindlustushüvitist, tööandjate sihtfondidest koondamishüvitisi ja pankroti korral välja maksmata jäänud töötajate palku. Kolmandaks koguneb töötukassa sihtkapitali mõlemast igal aastal kolmandik, mille arvelt osutatakse töötutele ja tööandjatele erinevaid teenuseid. Sellest rahast on makstud ka palgatoetust.

Käesoleva aasta prognoosi kohaselt jääb sihtkapitali üks miljon eurot, enne viimast planeeritud meedet oli fondis 39 miljonit eurot.

Töötajate sihtfondis peaks käesoleva aasta lõpuks olema 206,7 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondis 110 miljonit eurot. Prognoosi kohaselt peaks aasta lõpus olema kõikides fondides vara kokku 409 miljonit eurot, aasta tagasi oli see 838 miljonit eurot.

Töötukassa rõhutab, et töötajate fondides on raha kõigi koondamistasude ja hüvitiste maksmiseks piisavalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.