Uudis

Tormituuled tekitasid kindlustustele hulganisti tööd juurde

Tormi tekitatud kahjusi oli palju, eriti murdunud puude ja lendavate okste tõttuFoto Scanpix: Sander Ilvest

Möödunud tormid mõjusid laastavalt inimeste varale ja kindlustused said hulgaliselt teateid lõhutud autodest ning lendavatest kasvuhoonetest.

Kahjuavaldusi oli palju ja neid on ilmselt tulemas veel

Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuhi Liina Laksi sõnul oli 26. oktoobri seisuga laekunud 9 kaskokindlustuse juhtumit ja 57 kodukindlustuse juhtumit ning 74 veel registreerimata kahjuavaldust. “Kahjuavaldusi tuleb veel ilmselt juurde, kuna inimesed pole oma suvilatesse veel jõudnud,” lisas Laks.

Ergo kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul on neile esitatud avalduste alusel kahjude suurus esialgsete arvutuste kohaselt 45 000 eurot. Ta arvab samuti, et kahjuavaldusi tuleb veel juurde.

Batuudid tekitasid naabritele ootamatuid kahjustusi

Kindlustustesse laekus lisaks enda vara kahjustumisele ka teistele tekitatud kahju avaldusi. Lendavad batuudid, kasvuhooned ja kinnitamata terrassimööbel olid kahjustanud lähedal asuvaid hooneid, aedasid ja autosid.

Ilmselt on torm põhjustanud tegelikult rohkem kahju, kui kindlustuste statistika koguda saab, sest paljudel ei ole kindlustust või ei kata kindlusekaitse teatud kahjusid.

Hea oleks enda kindlustus üle vaadata, kui tormihoiatus antakse. Eriti tuleb jälgida, mis tingimused on loodusõnnetustele ja sellest tekkinud kahjule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.