Uudis

TransferWise on nüüd väärt 3,5 miljardit dollarit

Eesti juurtega idufirma Transferwise kaasas uue, 292 miljoni dollari suuruse investeeringu ning sellega suurenes firma väärtus 3,5 miljardi dollarini.

Investorid kasutasid rahakaasamises osalemiseks TransferWise for Business platvormi. Kokku on ettevõtte kaasanud 689 miljonit dollarit.

Viimase rahakaasamisvooru eestvedajad olid kasvukapitali investorid Lead Edge Capital, Lone Pine Capital ja Vitruvian Partners. Investeeringus osalesid ka BlackRock ja senised investorid Andreessen Horowitz ja Baillie Gifford.

TransferWise on tänu soodsatele rahaülekannete pakkumisele jõuliselt laienenud ja osutab nüüd teenuseid nii väikefirmadele, suurkorporatsioonidele kui ka pankadele. Nii on Prantsusmaa suuruselt teine pank BPCE, nagu ka neopangad Monzo ja bunq sõlminud lepingu, et pakkuda Transferwise’i teenuseid läbi rakendusliideste oma 15 miljonile kliendile.

Lead Edge Capitali partner Nimay Mehta ütles, et kogu maailm on äritegevuses liikumas suurema läbipaistvuse poole ning ka nemad tahavad olla osa sellest.

“Rahvusvahelised rahaülekanded on osa hiiglaslikust turust, kus seni domineerisid tehinguhindu kunstlikult kõrgel hoidvad ja aeglaselt ülekandeid teostavad pangad,” rääkis Mehta. “TransferWise on seda kõike muutnud. Lõpuks ometi saab saata raha üle maailma soovitud kohta tegelikkusele vastavate teenustasude eest.”

TransferWise’i tegevjuht ja asutaja Kristo Käärmann kinnitas, et ettevõte kasvab uskumatult kiiresti ja investeeringud kinnitavad seda.

“Meil pole vaja pidevalt raha koguda, aga jälgime imetlusega soovi meie tegevusele kaasa aidata,” rääkis Käärmann. “Viimane rahakaasamisvoor andis uutele investoritele võimaluse meiega liituda ja ühtlasi vääriliselt tänada neid investoreid, kes on olnud meiega algusest peale.”

Käärmanni sõnul on kaheksa tegevusaastat TransferWise’i jaoks alles algus.

“Meie suunanäitajaks on raha, mida säästame klientidele läbi madalate teenustasude ja läbipaistva tegutsemismudeli. Praegu on seda aastas juba miljard naela, kuid sajad miljardid on veel tulemas,” rääkis Käärmann.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.