Uudis

Tuleva avab kolmanda samba pensionifondi, tõstab liitumistasu

Tuleva ühistu juht Tõnu Pekk Foto: www.tuleva.ee

Pensioniühistu Tuleva andis reedel Finantsinspektsiooni avalduse, et käivitada Tuleva kolmanda samba fond nimega Tuleva Vabatahtlik Pensionifond, teatas ühistu.

Fondi valitsemistasu saab olema 0,3% aastas ning plaanitud kogukulu maksimaalselt 0,5% aastas.

“Meie uue fondi plaanitav kogukulu on pensionikeskuse andmetel 40% madalam kui täna Eesti III samba fondidest odavaimal fondil ning üle kolme korra madalam kui pankade suurimatel III samba fondidel,”* ütles Tuleva ühistu juht Tõnu Pekk.

Pekk ei osanud hinnata, kui kiiresti Finantsinspektsioonil Tuleva avalduse menetlemine läheb, kuid ta väljendas lootust, et uus fond võiks tegutsemist alustada veel selle aastanumbri sees.

Uus fond hakkab investeerima 100%-liselt maailma aktsiaturule, jäljendades MSCI ACWI indeksit. Esimestel aastatel hoiab fond kuni 5% varadest likviidsusreservis.

Liitumistasu tõuseb

Alates 1. aprillist tõuseb Tuleva ühistu uute liikmete liitumistasu 100-lt eurolt 125-le eurole. Ühistu kasutab liitumistasusid uute fondide loomiseks, mis võimaldavad inimestel lihtsalt ja madalate kuludega pensioniks raha koguda.

Peki sõnul on enne aprilli inimestel siiski veel võimalik liituda 100 eurose liitumistasuga. “Võimalus liituda veel viimaseid nädalaid odavamalt on loodetavasti paljudele hea põhjus otsus ära teha,” lausus ta.

Tuleva II samba pensionifondi saab valida igaüks ning selleks ei pea astuma Tuleva ühistu liikmeks. II samba pensionifondi vahetamine on tasuta ning seda saab teha oma internetipangas ning pensionikeskuse lehel.

* Võrdluses on kasutatud kolme suurima III samba fondi jooksvate tasude määrasid pensionikeskuse andmetel.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.