Uudis

Tuntud autorendi firma sattus musta nimekirja parkimistrahvi jama pärast

Lühirendi firma Citybee sattus parkimistrahvi tõttu must animekirja, kuid loodab sealt peagi pääseda. Foto: Geenius.

Tuntud autode lühirendi teenust pakkuv ettevõte Citybee sattus musta nimekirja, kuna klient, kellelt nõuti ebaõiglaselt parkimistrahvi eest raha kaebas nad tarbijavaidlus komisjoni.

Möödunud aasta juuli alguses rentis üks inimene Tallinnas Telliskivi tänavalt endale lühikeseks sõiduks Citybee rakendusest nende Fiat 500 auto. Peale umbes pooletunnist sõitu jättis klient auto lähedalasuvale Vabriku tänavale.

Järgmisel päeval tegi munitsipaalpolitsei Citybeele trahvi, kuna Vabriku tänaval ei tohi autot parkida kella üheksast hommikul kuni kaheni päeval. Kliendi sinna jäetud autot ei olnud keegi teine vahepeal rentinud ja autot seisis ikka seal.

Citybee leidis, et klient ei teinud küllalt

Ettevõte nõudis selle eest tarbijalt trahvi summas 20 eurot välja. Klient ei jäänud sellega rahule ja pöördus tarbijavaidluste komisjoni poole.

Citybee leidis aga, et klient jättis auto valesse kohta ning nemad ei tegele autode transportimisega, välja arvatud erandjuhtudel. Nendeks on kui auto on avariiline, blokeerib väravat või eravaldust või auto on pargitud liiklust takistavalt. Sellisel juhul peaks kasutaja helistama ettevõtte kõnekeskusesse, mis on avatud ööpäevaringselt ja teatama ümberparkimise vajadusest.

Lisaks selgitas Citybee, et tsoonid, kuhu rakenduses lastakse parkida, joonistatakse kaardile vastavalt parkimisfirmade poolt antud kaartidele. Seda tehakse suhteliselt üldiselt ning tänavate kaupa. Varasemalt pole Vabriku tänaval ühelgi teisel kasutajal probleeme olnud ja keegi pole seal trahvi saanud.

Ettevõte leiab, et kasutaja oleks pidanud, vastavalt kasutajatingimustele, parkima auto mõnda teise kohta või teavitama ettevõtet, et auto tuleb ümber parkida.

Klient sai raha tagasi ja ettevõte loodab pääseda mustast nimekirjast

Komisjon leidis, et tarbija pole midagi valesti teinud, sest jättis auto Vabriku tänavale kell 17.05, mis andis piisvalt aega – 16 tundi –  selleks, et mõni teine inimene oleks saanud selle auto rentida või vajadusel oleks ettevõte ise saanud auto ümber parkida. Kuna ettevõte polnud tarbijavaidluse komisjoni otsust täitnud, pandi see ka musta nimekirja.

Praeguseks on ettevõte Citybee Eesti juhi Britta-Liisa Aiti sõnul kandnud kliendile tagasi 20 eurot nagu tarbijavaidluste komisjoni otsuses nõuti. Lisaks võeti Vabriku tänav telefonirakenduses lubatud parkimisttsoonide nimekirjast maha.

Aiti sõnul on selline juhtum esmakordne ja ettevõte lubab igapäevaselt jälgida parkimistsoonide muudatusi ning palub seda ka klientidel teha.

Citybee ei olnud Aiti sõnul teadlik, et selle juhtumi tõttu määrati nad musta nimekirja ja nad pöördusid tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti poole, et ettevõte sealt eemaldataks, kuna nad lahendasid selle juhtumi ära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.