Uudis

Tuntud kingapoest soetatud jalatsid lagunesid vaid kolme tunniga, kauplus veeretas süü kliendile

Jalatsipoes. Foto on illustratiivne.Pixabay

Tarbijavaidluste komisjonist käis läbi juhtum, kus klient ostis endale 82,49 euro eest Tartu Lõunakeskuses asuvast kauplusest Salamander jalatsid Vagabond, kuid sai sellega seoses kõva pettumuse osaliseks.

Nimelt pani klient kaks päeva pärast ostu kingad jalga, kandis neid kolm tundi ja selle aja jooksul jõudis juba jalatsi pealseosa serv lahti tulla.

Klient viis järgmisel päeval jalatsid kauplusesse tagasi ja esitas pretensiooni, kuid pood vastas, et jalatsil on “mehaaniline vigastus” ja seega pood selle eest ei vastuta.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Tarbija ei ole sellega nõus, sest vastav järeldus on põhjendamata. Üksnes fakti konstateerimisest ei piisa, vaid tuvastada tuleks põhjus, miks ühekordse kandmise tulemusel tekkis jalatsitel vigastus. Antud hinnaklassi jalatsid peaksid vastu pidama rohkem kui ühe kandmiskorra,” seisab tarbijavaidluste komisjoni juhtumi kirjelduses.

Pood ei esitanud komisjonile oma vastuväiteid. Komisjon ise leidis, et tarbija avaldus tuleb rahuldada.

Antud jalatsite visuaalse vaatluse põhjal on komisjon seisukohal, et nende õhuke pealsematerjal on välisjalatsite jaoks ilmselt ebasobiv, mille kahjustumisele aitab kaasa ka pealse ulatumine üle talla ääre.

Samale seisukohale jõudis ka istungil osalenud ekspert Helgi Roosimäe. “Jalatsite üldist seisundit ja nende lühiajalist kandmist arvestades ei ole võimalik ka järeldada, et neid oleks kasutatud eriti intensiivselt või halbades oludes. Pealegi ei ole teada, et tarbijat oleks jalatsite ostmisel informeeritud, millistel tingimustel (näit millisel pinnasel käimiseks) või millisel viisil võib toodet kasutada,” leidis komisjon.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.