Uudis

Tuntud maaklerifirma on sulgenud hulga Eesti inimeste kontod: pole piisavalt kasumlik

Interactive Brokers on sulgenud hulga Eesti inimeste kontod.Foto: Shutterstock

Investor Kristi Saare tõi sotsiaalmeedias avalikkuse ette investeerimishuviliste jaoks suure probleemi – populaarne maakler Interactive Brokers on hakanud kontosid sulgema.

“Minuni [on] nüüdseks jõudnud paar tükki, tundub, et uued raporteerimiskohustused on väiksemate kontode omanike suhtes huvitavaid liigutusi pannud tegema,” kirjutas Saare.

Näiteks sai üks inimene konkreetse kirja, et kuna ta on neile mittekasumlik klient, pannakse tema konto kinni. Kontol on seejuures 25 000 eurot ja enam-vähem regulaarsed tehingud.

Klienditugi põhjuseid ei selgita, seatakse vaid tähtaeg, millal tuleb varad maha müüa. Võimalust kliendina kuidagi kasumlikumaks saada ei anta.

Ka mitmed teised Interactive Brokersi kasutajad jagavad Facebooki Finantsvabaduse grupis samalaadset kogemust. Tundub, et probleemid on seotud kontodega, mis on avatud ettevõtetele, eraisikute kontode sulgemisest veel seni teada antud pole.

Üks põhjuseid, miks kontosid sulgetakse, võivad olla karmid rahapesu kontrollimise reeglid ning Interactive Brokersi ettevaatlikkus.

Maakleril on nõuete täitmisega varem probleeme olnud; näiteks tänavu augustis sai firma USAs 38 miljonit dollarit trahvi, sest nad polnud reegleid piisavalt hästi täitnud.

Pöördusime kommentaaripalvega ka Interactive Brokersi poole ning uuendame lugu kohe, kui vastus saabub.

Interactive Brokersit kasutavad paljud Eesti investorid, sest selle kaudu saab USA aktsiatega kaubelda väga odavalt – tehingutasu on enamasti üks dollar. Samuti saab hõlpsalt ligipääsu võimenduslaenule.

IB suur konkurent, odavmaakler Lynx ei ava aga Eesti ja muu Baltikumi klientidele juba mõnda aega uusi kontosid, nii et häid alternatiive väga pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.