Tuntud meditsiinifirma jättis kümnele inimesele maskid saatmata ega anna raha tagasi

Maskide kandmine on praegu kohustuslik.Foto: Shutterstock

Tuntud meditsiinivahendite müüja Nordmed Eesti on vähemalt kümnele kliendile jätnud saatmata tellitud maskid ega ole ka raha tagasi andnud.

Nordmed müüb isikukaitsevahendeid ehk maske ja muud säärast, meditsiiniseadmed ning ka desovahendeid. Firma on oma valdkonnas päris tuntud ning koroonakriisi ajal on paljud inimesed just sealt maske tellinud.

Vähemalt kümne tarbijavaidluste komisjoni poole pöördunud maskiostja kogemus on aga väga halb – nimelt pole tellitud maskid kohale jõudnud, raha pole tagasi antud ning päringutele ei vastata.

Näiteks üks tellija hankis novembri keskel veebipoest ühe korduvkasutatava maski ning neli pakki meditsiinilisi kaitsemaske, kokku 55 euro eest. Kaup pidi laus olema, tellimus lubati täita kolme kuni seitsme päeva jooksul. Seda aga ei juhtunud. Inimene võttis korduvalt firmaga ühendust – ühe korra ka vastati, lubades raha tegasi maksta. Seda siiski ei juhtunud.

Teine inimene aga tellis novembri lõpu poole korduvkasutatava maski, meditsiinilisi kaitsemaske ning lastemase, kokku enam kui 60 euro eest. Kordus sama muster: ehkki firma teatas, et on tellimuse kätte saanud, ei saabunud maske ega hiljem nõuete peale ka raha. Sel ostjal ei õnnestunud maskimüüjalt isegi vastust saada.

Selliseid juhtumeid on tarbijavaidluste komisjoni ette jõudnud kümme, mis viitab, et probleem oli massiline. Ühelgi puhul ei vastanud Nordmed ka komisjoni päringule.

Muidugi lahendati kõik asjad ostjate kasuks – veebipoest ostetud kauba võib niikuinii 14 päeva jooksul tagasi saata, veelgi enam saab raha tagasi nõuda lepingu rikkumise tõttu – mida tellitud toodete saamata jätmine on.

See tähendab, et Nordmedil tuleb komisjoni pöördunud inimestele raha tagasi maksta – summa on kokku üle 300 euro. Alternatiivselt võib firma pöörduda Harju maakohtusse, kui otsust õiglaseks ei pea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.