Näiteks üks tellija hankis novembri keskel veebipoest ühe korduvkasutatava maski ning neli pakki meditsiinilisi kaitsemaske, kokku 55 euro eest. Kaup pidi laus olema, tellimus lubati täita kolme kuni seitsme päeva jooksul. Seda aga ei juhtunud. Inimene võttis korduvalt firmaga ühendust – ühe korra ka vastati, lubades raha tegasi maksta. Seda siiski ei juhtunud.
Teine inimene aga tellis novembri lõpu poole korduvkasutatava maski, meditsiinilisi kaitsemaske ning lastemase, kokku enam kui 60 euro eest. Kordus sama muster: ehkki firma teatas, et on tellimuse kätte saanud, ei saabunud maske ega hiljem nõuete peale ka raha. Sel ostjal ei õnnestunud maskimüüjalt isegi vastust saada.
Selliseid juhtumeid on tarbijavaidluste komisjoni ette jõudnud kümme, mis viitab, et probleem oli massiline. Ühelgi puhul ei vastanud Nordmed ka komisjoni päringule.
Muidugi lahendati kõik asjad ostjate kasuks – veebipoest ostetud kauba võib niikuinii 14 päeva jooksul tagasi saata, veelgi enam saab raha tagasi nõuda lepingu rikkumise tõttu – mida tellitud toodete saamata jätmine on.
See tähendab, et Nordmedil tuleb komisjoni pöördunud inimestele raha tagasi maksta – summa on kokku üle 300 euro. Alternatiivselt võib firma pöörduda Harju maakohtusse, kui otsust õiglaseks ei pea.