Uudis

Turismifirmad ja restoranid saavad valitsuselt lisatoetust. Veel pole selge, kes ja kuidas täpselt

Jüri Ratas lubab turismi- ja toidusektorile veel toetusi.Foto: Scanpix

Peaminister Jüri Ratas avaldas täna riigikogu infotunnis, et turismi- ja toidusektoril on oodata veel 5 miljonit eurot koroonatoetusi.

“Eile valitsus otsustas toetada hotelle, restorane, siseturismi ja turismi, seda sektorit, lisaks 5 miljoni euroga,” rääkis Ratas riigikogu infotunnis.

See tuleb lisaks 5,8 miljonile eurole, mille kohta otsus on juba varem tehtud.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Kuidas see jaguneb? Selle osas sai vastava valdkonna minister korralduse või palve, et ta kahe nädala jooksul peab koostöös EAS-iga, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, välja töötama 5 miljoni meetme, kuidas see jaotus ja mis alustel võiks toimuda,” rääkis peaminister.

Reformierakondlane Jürgen Ligi küsis Rataselt ka palgatoetuse taastamise kohta – töötukassa reservis põhimõtteliselt veel vahendeid oleks, et see tagasi tuua. Peaminister selget vastust ei andnud, ent viitas, et pigem on see ebatõenäoline.

“astab tõele, et töötukassas on veel vahendeid, et anda palgatoetust,” ütles ta. “Ma usun, et me nõustume sellega – või vähemalt ma loodan –, et see süsteem oli efektiivne, ta aitas paljusid inimesi, aitas töösuhteid säilitada, vältis koondamisi, aga ta oli ka väga kallis,” nentis Ratas.

Kas aga teha meede uuesti selle summa raames, mis hetkel töötukassas on? “Ma arvan, et me peame kaaluma ka seda kohta, et me ei tea, millal see kriis tegelikult lõpeb,” nentis ta.

Me ei tea, millal tuleb vaktsiin turule või millal pandeemia on läbi. “Nii et mingeid reserve hoida veel keerulisemateks hetkedeks, ma arvan, on mõistlik ja tasub ära,” ütles Ratas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.