Uudis

Turismifirmad tahavad riigilt hiidkampaaniat: Eestit on koroona ajal turvaline külastada

Tallinki laev Baltic Queen. Pilt on illustratiivne.Foto: AS Tallink Grupp / Marko Stampehl

Turismifirmade liit, hotellide ja restoranide liit ning Tallink tahavad, et Eesti teeks uueks aastaks suue turunduskampaania, millega turiste siia meelitada. Sõnum peaks olema lihtne: Eestit on turvaline külastada.

“Covid-19-järgses maailmas hakkab reisijate jaoks reisiotsuste tegemisel vähemalt esialgu väga suurt rolli mängima sihtkoha ja transpordisektori ohutus,” seisab ministritele läkitatud pöördumises.

Tallinki ja turismifirmade kinnitusel on nii mõnigi rahvusvaheline turismifirmasid ühendav katusorganisatsioon ja ka näiteks Rootsi turismifirmade erialaliit juba 2020. aasta suvel teinud kampaaniaid ning välja töötanud märgiseid reisimise ja sihtkoha turunduseks just ohutuse võtmes.

“Eestil on ohutu sihtkohana paljude riikide ees mitmeid eeliseid ning suur potentsiaal sihtkohaturunduseks just selles võtmes, mis annaks Eesti turismisektori ettevõtetele praegusel keerulisel ajal tugeva ja positiivse sõnumi hetkeks, mil reisimisvõimalused taastuma hakkavad ning siseturismi jaoks juba täna,” leiavad ettevõtjad.

Riik peaks tegema turvalisusmärgise ja suure kampaania

Esimese ettepanekuna käivad ettevõtted välja plaani töötada välja Estonia – Safe to Visit märgis, mida saaksid taotleda Eesti turismisektori ettevõtted, mis vastavad konkreetsetele ohutusnõuetele.

Nõuded oleksid vastavuses peamiste rahvusvaheliste ja kohalike viirustõrje reeglite ja ettekirjutustega. Nõuetele vastavust kontrolliks erapooletu pädev organ, selleks et saadud märgisel oleks piisavalt kaalu ning seeläbi oleks ohutu sihtkoha sõnum tugevam ja põhjendatud.

Teise mõttena võiks aga riigi ja turismifirmade eestvedamisel teha Eesti kui ohutu ja turvalise turismisihtkoha kampaania, mis algab piisavalt vara 2021. aasta esimeses pooles, et “kujundada arvamusi ja kummutada reisimisega seotud hirme”.

Peamisteks sihtrühmadeks kampaaniale oleks Eesti lähiriikide elanikud, sealhulgas Soome, Rootsi, Läti, Leedu ja Taani. Kaugemate sihtrühmadena võiks kaaluda Saksamaad, Inglismaad ja teisi Euroopa riike, kus viirusolukord on olnud läbi 2020. aasta Eestile sarnane.

“Oleme veendumusel, et igasugune positiivne tegevus selles suunas, mis aitab taastada ja kasvatada Eesti kui turvalise, ohutu ja atraktiivse sihtkoha väärtust, aitaks kaasa Eesti turismisektori taastumisele 2021. aastal ning võimaldaks sektoril taas anda oma panuse Eesti majandusse,” nendivad ettevõtjad.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.