Uudis

Turundaja paljastab: miks inimesed ei anneta?

Tallinna Lastehaigla uue lastereanimobiili kampaania.Kuvatõmmis / www.toetusfond.ee

Loovagentuur Imagine\TBWA viib tasuta läbi Tallinna Lastehaigla uue reanimobiili heategevuskampaaniat. Kampaaniatiimi juht ja copywriter Gunnar Hunt paljastab Eesti Turundajate Liidu veebiküljel ilmunud postituses telgitaguseid ja räägib, miks inimesed ei anneta ning kuidas neid heategevusse kaasata.

“Tallinna Lastehaigla uue reanimobiili soetamise kampaaniale on meie agentuuris lahendust otsinud rohkem kui 20 inimest. Küll oleme kasutanud seda briifi oma mentorlusnädalal, küll oleme lihtsalt mõtteid mõlgutanud probleemi lahendamiseks. Välja on joonistunud üks muster: kõik annetuskampaaniad räägivad samade inimestega – heade inimestega. Nemad teevad niikuinii head ja kõik kampaaniad suunavad lihtsalt sama gruppi ühest nurgast teise,” avaldab Hunt.

Imagine\TBWA otsustas kampaanias mänguvälja laiendada ja küsida olulise küsimuse: miks inimesed ei anneta? Põhjuseid leidis agentuur mitu: see on suur kulu, inimesed ei oska õiget fondi leida, inimesed on nende numbri ära unustanud.

“Mõistsime, et inimestel ei puudu mitte raha, aeg ega teadmised, vaid motivatsioon. Kui sul ei ole lemmiklooma, siis varjupaigad su raha ei saa. Kui sa oled inimene, kellel puudub kogemus lastega, siis võivad haiglad su rahast vaid und näha. Sind lihtsalt ei koti, sest sa hoolid vaid endast ja endaga juhtuvast,” avaldas Hunt karmi tõe.

Lahenduseks otsustas agentuur luua probleemid, mis inimesi igapäevaselt isiklikut häirima hakkaks ja annetama suunaks.  Selleks võtsid  Imagine\TBWA turundajad ette kõik traditsioonilised reklaampinnad, vaatasid, kuidas neid meediume tarbitakse ja leidis nurga, kuidas need “katki” teha ja tuua välja sõnum, et inimese hetkeline ebamugavus ei ole tähtsam kui abivajavate laste abistamine.

Kuidas Imagine\TBWA kampaania välja mängis, vaata turundajate liidu veebiküljel ilmunud postitusest.

Hunt tõdes aga, et see kampaania oleks võinud olemata olla. “Miks? Sest me üritame praegu koguda ühe aastaga 250 000 eurot, kuid piisaks vaid 50 000 inimesest, kes annetaks oma järgmisel palgapäeval 5 eurot ja meil oleks raha koos. Nii lihtne see ongi,” märkis ta.

Reanimobiili reklaamikampaania tiimi juht soovitab inimestel mõelda läbi oma igakuised meelelahutused nagu Spotify ja Netflix. “Seejärel arvuta kokku, palju sa nende peale igal aastal kulutad. Kui su kalkulaator sind ei peta, siis “annetad” sa ülemaailmsetele suurfirmadele igal aastal vähemalt 80 eurot Aga kui 10% eestimaalastest (140 000 inimest) eraldaks oma igakuisest meelelahutusrahast eurot € SA Tallinna Lastehaigla toetuseks, aitaksid nad ühes kuus haigete laste ravi utoopilise 700 000 euroga,” märkis Hunt.

Selle rahaga saaks Tallinna Lastehaigla ühe kuuga ära teha palju – 200 000 euro eest soetada uue lastereanimobiili, 320 000 euro eest viia läbi kahe hetkel ravimatu lapse ravi ning takkaotsa 180 000 euro eest võidelda kasvava ülekaalulisuse vastu ja luua haiglasse paremad ravivõimalused.

Tänaseks on lastereanimobiili ostuks kogunenud 140 000 eurot ja veel on vaja koguda 110 000 €. Kampaaniat saab toetada Tallinna Lastehaigla toetusfondi lehelt www.toetusfond.ee.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses