Uudis

Ukraina sõjapõgenike üürihüvitiste taotlemine läks lihtsamaks

Hüvitist saab taotleda ühekordselt kuni 1200 eurot.Foto: Canva

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusel (TEHIK) valmis juuni algul sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregistris (STAR) IT-lahendus, mis võimaldab kohalikel omavalitsustel senisest kiiremini ja mugavamalt sõjapõgenike üürihüvitiste taotlusi menetleda.

„STARi loodud üürihüvitise funktsionaalsus võimaldab kohalikel omavalitsustel kiirelt ja mugavalt sisestada üüripinnal elavate isikute ja nende leibkondade andmed ning arvutada kokku põgenikele eluaseme eest kompenseeritav summa vastavalt esitatud kulutustele. Lahendus säästab niigi ülekoormatud sotsiaaltöötajate aega ning aitab vältida vigasid ja hüvitise mitmekordseid väljamakseid,“ ütles STAR valdkonna juht Karin Rits.

Hüvitise taotlusi on menetletud vaid mõnikümmend

Sotsiaalkindlusametiga on halduslepingu üüritoetuse maksmiseks sõlminud enam kui pooled omavalitsused, nende hulgas ka Tallinn ja Tartu. Kokku on sel kuul juuni algusest STARi kaudu menetletud mõnikümmend üürihüvitise taotlust.

 „Hüvitise maksmisega soovime toetada rahvusvahelise kaitse saajate iseseisvalt elama asumist, võimaldades katta nii maakleritasu, vajadusel tagatisraha, esimese kuu üüri või siis soetada elamiseks hädavajalikku sisustust. Loodetavasti annab üüritoetuse maksmine kindlustunnet ka üürileandjatele oma kinnisvara Ukraina sõjapõgenikele välja üürimisel,“ sõnas Sotsiaalkindlustusameti kriisijuht Kert Valdaru.

Ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikel on võimalik kohalike omavalitsuste kaudu taotleda ühekordset üürihüvitist kuni 1200 eurot. Eluruumi kulude hüvitamise kohta saad lugeda täpsemalt SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.