Vastukaaluks ei näe 28 protsenti töötajatest vajadust kaugtöö suurendamise järele ja 16 protsneti töötajatest leidis, et kaugtöö olemasolu ei ole nende jaoks tähtis. Ootuspäraselt on töö tegemisest kodukontorist kõige vähem huvitatud töötajad, kelle töö iseloom ei võimaldagi kaugtööd teha – töötajate vastustest tulenevalt on sellised sektorid mehaanika, ehitus, logistika, tootmine ja toitlustus.
Enim tahavad kaugtööd turundus- ja IT-inimesed
Kõige enam on paindlikuma töö võimaluse säilimisest huvitatud turundus- ja IT-sektori töötajad – tervelt üle 70% antud sektori töötajatest (vastavalt 78% ja 71%) sooviksid edaspidi töötada rohkem kodukontorist.
Nii turundajad kui ka IT-spetsialistid toovad peamise põhjusena välja aja kokkuhoiu. Lisaks leidis rohkem kui viiendik (22%) turundussektori töötajatest, et nad on kaugtööd tehes loovamad ja produktiivsemad.
Kaugtöö võimaluse säilimisest on huvitatud ka kaks kolmandikku finantssektori töötajatest ja 60% juhtidest. Müügisektori töötajatest sooviksid edaspidi rohkem kaugtööd teha 53% vastanutest ja haridussektoris täpselt pooled vastanutest.
Asukohtade lõikes soovivad kaugtööd teha kõige rohkem Lääne-Eesti töötajad (sh Pärnumaal ja saartel), kus pea kaks kolmandikku (65%) töötajatest sooviks edaspidi töötada rohkem kodukontorist. Lõuna-Eestis (v.a Tartumaa) sooviks teha rohkem kaugtööd 57% töötajatest, pealinnas 56% ja Tartus 47%.